Manipulált tegnap a HVG?
"A HVG tegnap kockára tette évtizedes megbízhatóságát" - írja a gepnarancs.hu.
Tegnap lapunk is átvette a HVG „Az ellenzék ma megszorongathatta volna a kormányt, de inkább elengedte” című cikkét - amellyel kapcsolatban a gepnarnacs.hu oldal fogalmazott meg kritikát.
A cikk szerint, a Nemzetbiztonsági Bizottság mai ülésén kérdéseket tehettek volna föl a nemzetközi körözés alatt álló Ghaith Pharaon magyarországi tevékenységével és a bőnyi rendőrgyilkosság körüli bénázással kapcsolatban, de
„az ellenzéki képviselők többsége egyszerűen nem ment el a bizottság kihelyezett ülésére az Információs Hivatal épületébe”.
Azt elfelejtették közölni az olvasóval, hogy a Nemzetbiztonsági Bizottságnak csak három ellenzéki tagja van: egy MSZP-s, egy jobbikos és egy LMP-s. Ebből a háromból az LMP-s és a jobbikos nem ment el. A kettő persze tényleg többsége a háromnak, de az egyszeri olvasó a „többség” szó hallatán valami népesebb csoportra szokott gondolni. Így aztán a tájékozatlan és a közepesen tájékozott olvasóban sikerült azt az érzést kelteni, hogy az egész parlamenti ellenzék sáros ebben az ügyben. (Közepesen tájékozottnak azt nevezem, aki tudja ugyan, hogy vannak parlamenti bizottságok, de szám- és pártszerinti összetételüket nem ismeri.)
A tájékozatlan és a közepesen tájékozott olvasók, vagyis az olvasók túlnyomó többsége rögtön elkönyveli magában, hogy ebben az esetben szinte az összes ellenzéki képviselő vádolható lustasággal, bűnös felelőtlenséggel vagy idült nemtörődömséggel. És van kire gondolni, mert a bizottsági ülést elbliccelő LMP-s Széll Bernadetten kívül van még néhány képviselő a demokratikus ellenzék oldalán: Fodor Gábor (Magyar Liberális Párt); Gyurcsány Ferenc, Vadai Ágnes, Varju László (DK); Szabó Szabolcs, Szelényi Zsuzsanna (Együtt), Szabó Tímea (PM); Kónya Péter és Kész Zoltán (ők ketten az eddig felsorolt pártok közös jelöltjeként szereztek mandátumot). Csakhogy ezek az ellenzéki képviselők nem tagjai a Nemzetbiztonsági Bizottságnak, tehát nem is lehettek ott.
Van elég baja a demokratikus ellenzéknek, most éppen az újjáéledő összefogdosósdi, nem kell még manipulatív módon hangulatot is kelteni ellenük. És főleg nem egy HVG-nek, amely évtizedes megbízhatóságát teszi ezzel kockára - írja Andor Mihály.