h i r d e t é s

Mi a különbség az öszödi beszéd és a koronavírus között?

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Mi a különbség az öszödi beszéd és a koronavírus között?

2021. március 23. - 11:00

Az öszödi beszéd okozta az MSZP, SZDSZ bukását és ezzel együtt Gyurcsány Ferencét is. 

A Fidesz egy ügyes, de nem teljesen fehérembernek való húzással totálisan szétzilálta a rendszerváltás után kialakított és kialakult rendszert. A folyamatos és módszeres szivatással, lejáratással társuló kormányzóképtelenséggel eljutott 2010-re a 2/3 ig.

Amennyiben a morális szempontot kikapcsoljuk - ismereteim szerint a mai politikában egyébként nincs - akkor rá kell jönnünk, hogy az akkor modernnek tűnő Gyurcsányt, majd Bajnait úgy nyomták le, mint a puhafába a rajzszeget. Azóta is isszuk a tehetségtelenségük levét.

Mindezt azért írtam le mert napjainkban kezdenek feltámadni és újra észt osztani az ellenzék köreiben sajnos ugyanazzal a fapados ritmussal, mint korábban.

Nem képesek felmérni a helyzetet, az origót eltévesztve behozzák a covidot a politikai közbeszéd centrumába. Ezzel egy olyan helyzetet teremtenek, hogy folyamatosan magukra húzzák a covidból eredő problémákat, miközben megoldást nem kínálnak, de nem is kínálhatnak mert nincs!

Azt látjuk Szlovákiában, hogy mire megy egy szivárvány koalíció a víruskezeléssel, ami lassan addig fajult, hogy már egymást sem tudják kezelni.

A koronavírus következményeinek Orbánra verése helyett sokkal fontosabb problémákkal kellene konstruktívan foglalkozni, mint

  • a széleskörű elszegényedés,
  • a kis és középvállalkozók tömeges tönkremenetele,
  • az agresszió növekedése,
  • a romokba zuhanó társadalmi csoportok újraélesztése (az oktatás és otthon dolgozók),
  • szocializációs programok kezdeményezése a sérült társadalmi csoportokban,

    a rendőrség helyzetének, feladatának újra értelmezése.

Az ország megsérült nemzetközi kapcsolatrendszerének reorganizációja.

A mostani ellenzéki politizálás talán Jakabot és a Jobbikot kivéve alapvetően Orbánt támogatja hosszútávon, hiszen a Momentum az MSZP-re vadászik, a PM romapolitikában nyilatkozik, amelynek kapcsán egy mondatban több sérelmet okoz, mint ahánynak a megoldását tervezi. Elég csak annyit felidézni, hogy partnerként kell tekinteni a romákra, szerintem ők partnerek, mitöbb állampolgárok.

A leszakadó területek leszakadási „sebessége” napról napra nő, miközben az ellenzéknek ezzel a problémával kapcsolatban egy épkézláb mondata sincs.

Orbánt vélhetően a városokban meg lehet verni, azonban a harc vidéken fog eldőlni, ahhoz, hogy Orbán erejét ebben a körben meg lehessen törni valami hihető, épkézláb mondanivalóra lenne szükség.

Amennyiben a társadalom dühe fogja Orbánt a hatalomból kilökni, akkor még fontosabb lesz az ország konszolidációja. Azonban ehhez olyan politikusokra és szakértőkre lenne szükség, akik képesek egy országot egyben és rendszerben látni. Ma ilyeneket nem látni!

A címben feltett kérdésre a válasz, hogy nem szabad egy mindenkit érintő biológiai alapú „ellenségre” politikát építeni, mert nem prognosztizálható az a folyamat, ami a megoldáshoz vihet. A koronavírus nem öszödi beszéd!