Az infektológus szerint beltéren egy szuperfertőző akár száz másik embert is meg tud fertőzni. A Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető főorvosa úgy fogalmazott: néhány napos kedvező számokra nem lehet alapozni.
Magyarországon a népességarányos halálozási ráta még mindig a legmagasabb. A Bloomberg azt is megjegyezte, Orbán Viktor miniszterelnök figyelmen kívül hagyva a szakértők – orvosok és epidemiológusok – tanácsát, nem fokozatosan akar nyitni.
A Bellingcat újabb részleteket közölt a 2014-es csehországi merénylet elkövetőiről. Szerintük Miskinnek és Csepigának négy társa lehetett még, és ketten közülük magyarországi diplomáciai útnak álcázták küldetésüket. - írja a 444
Tovább gyűrűzik a cseh kémbotrány, Csehország felszólította szövetségeseit, hogy szolidaritásból utasítsák ki ők is az országukban működő orosz hírszerzőket. A brit hírszerzés egyik korábbi vezetője szerint az orosz hírszerzési tevékenység 10 százalékát ismerhetjük Európában. - írja a Szabad Európa
Az Egészségügyi Világszervezet még nem tett konkrét javaslatot a koronavírus-fertőzésen átesettek oltására, csak szakmai ajánlások vannak – ezt mondta az ATV Híradó kérdésére az országos tisztifőorvos.
Szlovákiában a kormánypártok teljes mértékben támogatják Csehország akcióját 18 orosz diplomata kiutasítására. Ivan Korcok külügyminiszter azt nyilatkozta, hogy “Csehország a legszorosabb szövetségesünk a NATO-ban és az Európai Unióban. Természetes, hogy kiállunk mellette.”
A magyar kormány a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosítására nyújtott be javaslatot a magyar Országgyűlésnek, azután, hogy az Európai Bíróság múlt év októberében kimondta, hogy a lex CEU megsértette az uniós jogot.
Egyedi azonosítójellel való visszaélés miatt rendelt el nyomozást a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást ismeretlen tettes ellen a Czeglédy Csaba önkormányzati képviselőt követő autó ügyében – tudta meg a Népszava az Országos Rendőr Főkapitányságtól (ORFK).
Közeledik a 3,5 milliós beoltotti szám, ekkor az operatív törzs vezetője, a belügyminiszter rendelkezik arról, hogy a vendéglátóhelyek teraszai, kerthelyiségei megnyithatnak minden nap este fél tízig, ott a vendégeknek maszkot sem kell viselniük – közölte Kiss Róbert rendőr alezredes, az ügyeleti központ vezetőhelyettese.