Nagyon rosszul érzik magukat a bőrükben a magyarok
Az EU-ban Bulgárián kívül mindegyik másik tagország előttünk van az elégedettségi listán. - írja a 168ora.hu.
A 2010 óta emelkedő reálkereset ellenére nagyon rosszul érzik magukat a bőrükben a magyarok
– idézi a hvg.hu a Központi Statisztikai Hivatal vonatkozó felmérését.
A felmérésben megkérdezetteknek egy tízes skálán kellett megjelölniük, mennyire elégedettek az életükkel.
Erre átlag 6,1 pontot adtak, amivel az Európai Unióban csak Bulgáriát sikerült megelőzni az elégedettségi listán, mindegyik másik tagországban elégedettebbnek tartják magukat az emberek.
A felmérésből az is kiderül, hogy Magyarországon minél idősebb valaki, annál rosszabbul érzi magát.
A legelégedettebbek a fiatalok és a felsőfokú végzettségűek, az idősek kevésbé, de jellemző, hogy a megkérdezettek 15 százaléka úgy nyilatkozott, hogy csak ritkán vagy soha nem érzi boldognak magát.
Ami az életkori megoszlást illeti, az elégedettség-index húsz évvel ezelőtt is hasonlóan nézhetett ki, halvány emlékeink szerint legalábbis a Magyar Narancs Szüret is rovata egy budapesti nyugdíjasnak ezzel a kiszólásával indult:
Voltam már jobban, de az is szar volt.
Bár a rossz közérzetre a reálkereset változása nem ad magyarázatot – ez 2010 óta 24 százalékkal nőtt –, az talán adhat, hogy a nagy családok esetében még mindig magas az elszegényedési kockázat, annak ellenére, hogy az ő vásárlóerejük az elmúlt hét évben a másfélszeresére nőtt.
A magyarok 14,5 százaléka a szegénységi küszöb alatt él– derült ki a kutatásból.
(Az arány 2013 óta csökken, de még így is magasabb, mint 2010-ben.)
Szegénység vagy társadalmi kirekesztés több mint két és félmillió embert fenyeget, a magyarok csaknem egytizede, egymillió ember pedig olyan háztartásban él, ahol ritka, ha legalább egyvalakinek van munkája.