h i r d e t é s

Néhány dolog, melyek nélkül a kempingezés tortúrává fajulhat

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Néhány dolog, melyek nélkül a kempingezés tortúrává fajulhat

2015. június 17. - 14:51
0 komment

Hogyan indulunk neki egy jó kis kempingezésnek?

Először is, apa nagyon okos és felkészült, rengeteg MacGywer-t nézett egy időben, így tudja, mi kell a túléléshez. Anya aggódik, majd belpakol néhány felesleges holmit. A leglényegesebb eszközök pedig otthon pihennek a fészerben, míg a család igyekszik teljességében átélni a klasszikus kelet-európai pihenést.

Minél többen vagyunk egy-egy feladatkör ellátására, annál kevésbé hatékony az egész metódus. Így van ez a bepakolással is, főleg olyan esetekben, amikor nagyon nem mindegy, hogy mi marad otthon, s mit sikerül szerencsés esetben magunkkal vinni. Hintaágy nélkül még elboldogul az ember valahogyan, de sátorvas híján már nagyobb aggályok is felmerülhetnek...

Nézzük a legfontosabbakat! Zseblámpa. Bizony fényforrás nélkül jobb, ha nem akarunk éjjel fáért menni, de az is nagyon kellemetlen, ha meg kell keresni valamit, mondjuk a kocsikulcsot, esetleg a sátor bejárata melletti fűben és nem látunk semmit.
Hihetjük persze, hogy majd a telefon beépített lápmájával előbbre leszünk, de mi van akkor, ha épp a telefont kell megkeresni?

Gyufa nélkül sem megyünk igazán sokra, de arra is nagyon ügyelni kell, hogy a gyufák legyenek vízhatlan csomagolásban! A kempingezésnek része lehet ugyanis egy-egy hatalmas eső még akkor is, ha elhisszük az időjárás jelentésnek, hogy száraz idő várható.

Apa, ha ügyes volt, első intézkedései közé tartozott eltenni egy strapabíró, multifunkcionális bicskát szó szerint minden eshetőségre, ami tartalmazza azt a konzervnyitót is, amit önmagában úgyis elhagynánk az első este.

A szúnyogriasztó otthon maradhat éppen, de ez esetben elég jelentős lesz a valószínűsége annak, hogy néhány nappal korábban magunk mögött hagyjuk majd a természet lágy ölét.

A végtelenségig lehetne még sorolni a wc papírt, a steril törlőkendőt, a kézfertőtlenítőt, az elsősegélydobozt és az elemeket, de egyvalami fontosabb mindennél: a sátor állapota.
Rossz, vagy nem biztosan rendben lévő állapotú sátorral még véletlenül se induljunk útnak! Inkább költsünk rá nagyobb összeget indulás előtt, ma már nagyon olcsón vásárolhat az ember kiváló minőségű, nagy méretű sátrakat is.

Mindezen holmik megléte persze nem garantálja a tökéletes kempingezést, ugyanakkor az sem ritka, hogy emberek egyetlen polifoam, némi szalonna, meg kenyér, néhány üveg jó bor, egy gitár és jó barátok társaságában is remekül elvannak a szabadban napokig.
Ki hogy szereti...

 

(Fotó: marmalade.hu)

Hogyan indulunk neki egy jó kis #kempingezésnek? Nézzük a szükséges eszközöket... #Civilhetes #életmód

Posted by SEJT on 2015. június 17.