Németh Sándor luxusnyaralójával párhuzamosan a lányának is épített egy luxusházat
Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezető lelkésze és felesége 2018-ban vásárolta meg a Keszthely Toldi u. 80. szám alatti ingatlant, amelyre titokban egy luxusnyaralót épített. - írja az Amerikai Népszava
A tulajdonjogot 2018. június 22-én jegyezte be a földhivatal a nevükre. A vásárlás előtt egy hónappal, 2018. május 8-án a Hit Gyülekezete a tulajdonában levő Agrosz Rendezvényközpont terhére bejegyeztetett egy 800 millió forintos jelzálogjogot az OTP Bank javára.
A két időpont egybeesése nem feltétlenül jelenti azt, hogy Németh Sándor ebből a pénzből (vagy annak egy részéből) építette a megvásárolt ingatlanra a keszthelyi luxusnyaralóját, de ebben az esetben az a kérdés merül fel, hogy ha Németh Sándornak a Hit Gyülekezetéből akkora vagyon volt a kezében, hogy tengerparti nyaralót építhetett valódi pálmafákkal Keszthelyen, akkor miért szorult a Hit Gyülekezete arra, hogy 800 milliós jelzálogot jegyeztessen be? Miért nem Németh Sándor adta vissza a gyülekezetből kivett százmilliókat? Hogyan lehet, hogy a gyülekezet éppen eladósodik, a vezető pedig luxusnyaralót épít?
Ha a Hit Gyülekezete ilyen kölcsönök felvételére kényszerül, akkor a vezető lelkész hogyan tud ezzel egyidőben megvásárolni egy balatoni telket, majd másfél év alatt egy világszínvonalú tengerparti nyaralót építeni rá, ha közben a gyülekezete hitelre szorul? A jelzálog bejegyzésére akkor került sor, amikor az Agrosz már majdnem teljesen készen volt. Németh Sándor bevételei a Hit Gyülekezetéből származnak, és azok nem nevezhetők lelkészi fizetésnek, mert a látható vagyona többmilliárd forint, ami az elmúlt tíz évben minimum havi tízmilliós átlagjövedelmet feltételez.
Azt nem tudjuk, hogy a 800 milliós hitel mi célt szolgált, mert fél évvel korábban, 2017. decemberében a Hit Gyülekezete csaknem 760 millió forint vissza nem térítendő céltámogatást kapott az Orbán-kormány ajándékaként a tervezett beruházásaira. Két év múlva, 2020 májusában, pedig újabb 750 milliós jelzáloghitelt jegyeztetett be a Hit Gyülekezete öt (a zirc-i, szombathelyi, érdi, szegedi és kaposvári) gyülekezeti házra. Miközben ebben az időszakban már nem zajlott jelentős gyülekezeti beruházás. Kivéve Németh Sándor luxusnyaralóját.
Az ügyet tovább bonyolítja, hogy Németh Sándor keszthelyi luxusnyaralóját a Iosif Construction Kft. építette, amely Németh Sándor egyik lánya, Németh Csillag férjének (Jader Elvis) tulajdonában van. Németh Sándor nyaralója a Iosif Kft. honlapjának referenciamunkái között szerepelt (leleplező cikkünk után került le onnan), méghozzá egy másik nagyértékű házzal együtt, amely Budapesten a XII. kerületben, a Pinty utca 22/A szám alatt található. Ennek az ingatlannak a tulajdonosa pedig Németh (Jader) Csillag, Németh Sándor lánya, a Iosif Kft. tulajdonosának felesége. Ez egy akkora ház, hogy máshol társasház lehetne, de ez itt kizárólag Németh (Jader) Csillag és Jader Elvis háza a Széchenyi-hegyen. Ez pedig Németh Sándor keszthelyi luxusmyaralójával párhuzamosan épült.
Itt látható Németh Sándor lányának és férjének, a Iosif Kft. tulajdonosának háza:
Az ügy érdekessége, hogy a Pinty u. 22/A alatti ingatlan 2019. április 15-én került Németh Csillag nevére a tulajdoni lapon. Németh Csillag az ATV Zrt. cégjegyzésre jogosult igazgatósági tagja. Az ATV cégkivonatában 2020. február 3-án jegyezték be a lakcímváltozást, ami azt jelenti, hogy ekkorra beköltöztek a Pinty utcai új házba, amelyet rekordidő alatt építettek fel. Méghozzá egyidőben Németh Sándor keszthelyi luxusnyaralójával. 2018 és 2020 között Németh Csillag férjének cége nem egy, hanem két luxusingatlant épített fel, és mindkét nagy értékű ingatlan forrása ismeretlen.
Itt látható a tulajdonba kerülés időpontja, alatta pedig a lakcímváltozás ideje, amikor Németh Csillag már az új lakcímre, a fenti házba költözött.
A Iosif Kft. honlapja szerint Németh Sándor keszthelyi pálmafás nyaralóját és a Pinty utcai házat is a Iosif Kft. építette. A Iosif Kft. 2017-ben alakult 3 milliós törzstőkével, ami azóta sem változott. Németh Csillag vagy az apjától kapott egy Széchenyi-hegyi ház megépítésére való összeget (ebben az esetben a Hit Gyülekezete tagjai közvetlenül fizették a házát), vagy a férje kereste meg a házra való pénzt a Iosif Kft.-vel, mert az ATV igazgatósági tagjaként ennyi pénzt nem kereshetett. A Iosif Kft. honlapja szerint pedig a legnagyobb megrendelője saját apósa, Németh Sándor lehetett, ugyancsak a gyülekezet pénzéből.
Ebből arra lehet következtetni, hogy Németh Sándor lányának háza leginkább abból a pénzből épülhetett, amit Németh Sándor a férjének fizetett a keszthelyi luxusnyaraló megépítéséért. Így ugyanabból a pénzből két luxusingatlant építhetett a Németh-család (apja és lánya), méghozzá úgy, hogy a második házhoz szükséges pénz a keszthelyi nyaraló építési bevételéből származhatott. Németh Sándor veje kereshette meg a keszthelyi luxusnyaraló építésével a saját luxusházukhoz szükséges pénzt. Ugyanaz a gyülekezetből származó pénz folyt át a két házon. Németh Sándor megrendelőként juttatta el a pénzt a lányához.
Az ügy további érdekessége azonban az, hogy Jader Elvis cégének, a Iosif Kft.-nek a cégbírósági adataiban nem jelenik meg a keszthelyi ház építéséből származó adózott nyereség, ami ennek a háznak a fedezete lenne. Elvileg a cégbe befolyt bevétel után megmaradó adózott nyereséget fordíthatja a cég tulajdonosa házépítésre vagy amire akarja. A Pinty utcai ház építésére szolgáló adózott nyereség azonban nem képződött Jader Elvis cégében. Annál több költség, amit leírtak az adóalapból, és amiből már kijöhet egy ilyen drága ház. Azonban nem derül ki, hogy az a sok ráfordítás mire ment, és a ház miből épült.
A Iosif Kft. 2018-ban 74 millió 445 ezer forint árbevétel mellett 5 millió 687 ezer forint adózás előtti eredményt produkált, majd az adó befizetése után 5 millió 155 ezer forint adózott nyeresége lett. A cégbírósági adatok szerint Jader Elvis ezt a nyereséget sem vette ki a cégből. De akkor miből építkezett? 2019-ben a cég összes árbevétele 203 millió 693 ezer forint volt, amiből mindössze 17 millió 808 ezer forint adózás előtti eredmény, és 16 millió 989 ezer forint adózott nyereség keletkezett. Ezt szintén nem vette ki Jader Elvis a cégből.
Két év alatt 21 millió forintból egy ilyen házat akkor sem lehetne megépíteni, ha Németh Csillag férje a nyereséget kivette volna a cégből. De még erre sem került sor. Feltűnően sok azonban a 200 milliós árbevétel mellett a cég kiadása, emiatt kicsi a nyereség. 2019-ben a cég összes ráfordítása 186 millió 822 ezer forint volt. Kérdés, hogy a sok kiadás a keszthelyi luxusnyaraló megépítésére fordítódott, vagy a Iosif Kft. tulajdonosa a keszthelyi nyaralóval párhuzamosan épülő saját házába építette be, és azt írta le költségként? Tudomásunk szerint a bevételekből csak azokat a költségeket lehet leszámítani, amelyek abban a projektben keletkeztek. Az adózott nyereségből lehet saját házat építeni, azt nem lehet költségként elszámolni.
A cég bevallása szerint a tárgyidőszakban 4 fő dolgozott a cégnél. Egy négy fős cég épített meg két év alatt két hatalmas házat. Nem tudjuk, hogy Németh Sándor házán és a saját házukon kívül épített-e még a Iosif Kft. más házakat is, de ha nem az történt, hogy Németh Sándor luxusnyaralója hozta a bevételt, a saját ház építésére fordítódott a kiadás (ami pénzmosás és adócsalás lenne), akkor nem látjuk Németh Sándor lányának egy év alatt a semmiből felépült Széchenyi-hegyi luxusházának fedezetét. Ennyit talán nem fizet az ATV igazgatósági tagsága, amennyiből egy ilyen házat lehet építeni.
Mindenesetre rejtély, hogy 4 emberrel a Iosif Kft. hogyan tudta felépíteni a keszthelyi tengerparti luxusnyaralót és a cég tulajdonosának saját házát röpke két éven belül. Nem tudjuk, a cég beszámolói alapján milyen adózott jövedelemből épült a Pinty utcai házikó, ha még azt a minimális nyereséget sem vette ki a tulajdonos a cégből, amiből egy ilyen házat megépíteni sem lehet. Ami tény, hogy a Iosif Kft. honlapján mindkét ingatlant a cég a saját munkái között sorolta fel, mint referenciákat, és a tulajdonba kerülés, valamint a beköltözés között két év telt el. Mindkét luxusingatlan ez idő alatt épült fel.
Az egyik Németh Sándor és felesége, a másik pedig a lányuk nevén van, a kettő értéke több százmillió forint lehet. Németh Sándor bevételi forrása a Hit Gyülekezete, mely ez idő alatt jelzálog alá helyezte egy 800 milliós bankkölcsön erejéig a gyülekezethez tartozó Agrosz Rendezvényközpontot, amit a gyülekezet tagjainak kell visszafizetniük. Emlékeztetünk arra is, hogy Németh Sándor a Hit Park építésével egyidőben hozta létre ugyancsak a Balatonnál a “Camp David”-nek nevezett nyaralóját, amit akkor még nem írt a saját nevére, hanem a gyülekezethez tartozó Világosság Fiai Alapítvány nevén futott, de a Németh-családé volt.
Akkor kiderült, hogy a Hit Park számlái közé bekerült 50 millió forint értékű balatoni számla. Miközben a gyülekezet tagjai erőn felül adakoztak, hogy elkészüljön a Hit Csarnok, Németh Sándor elsikkasztott belőle egy nyaralóra való összeget, de akkor az még nem került a nevére. Most már mindent a saját nevére és a gyerekei nevére irat, hogy a vagyon nehogy a Hit Gyülekezetében maradjon. Ha nem a 800 milliós gyülekezeti kölcsönből épült a két luxusingatlan, akkor az a morális kérdés merül fel, hogy míg a vezető lelkész a gyülekezetből kivett pénzből luxusnyaralót, a lányának luxusházat épít, a gyülekezet miért szorul kölcsönre? Miért nem maradt a vezető lelkész által kivett több százmillió forint a gyülekezetben, ha emiatt bankkölcsönre szorul? Miért a gyülekezeti tagok fizetnek ilyen luxuskiadásokat? Mennyi pénzt vett ki Németh Sándor a gyülekezetéből? Tudja ezt valaki? Mennyi adót fizetett a Hit Gyülekezete vezető lelkésze és a veje akkora bevételek után, amelyekből ilyen luxusingatlanokat tudtak építeni?
A vagyonosodás pedig nemcsak ennyi, mert Németh Sándornak négy gyereke van és a többiek sem szoba-konyhás albérletben laknak, továbbá újabb nyaralók épülnek. Várjuk, mikor kerül a Hit Park a család valamelyik cége tulajdonába. Végezetül bemutatjuk a Németh-család ingatlanjainak egy részét.
Eközben a gyülekezet elveszítette az ATV-ben levő vagyonának 60 százalékát, mintegy 2 milliárd forintot, amit Németh Sándor saját nevére íratott. 800 milliós jelzálog került az Agroszra, 750 milliós jelzálog öt vidéki gyülekezeti házra ( s ki tudja, még mire), ami a gyülekezetet terheli, miközben néhány napja engedték ki a börtönből házi őrizetbe a gyülekezet egyik reklámarcát, Joób Mártont, aki többszázmilliós áfacsalást követett el. Azt sem lehet tudni, hogy mire fordítódott.
Mivel egy bevett “egyházról” beszélünk, ezért a Németh-család sok milliárdos vagyona adómentességet élvez. Úgy tűnik, mintha a család tagjai sem tömnék ki túlságosan az adóhivatalt a gyülekezetből származó pénzekből épült kacsalábon forgó kastélyok kapcsán. S akkor még nem szóltunk a másik vej hasonlóan menő ingatlanvállalkozásáról, a gyülekezet körüli céghálóról, s Németh Sándor pénztárosa, Petrőcz Levente és családja ingatlanos ügyeiről, telis tele ukrán-orosz maffiózókkal. Mindez állítólag egyház, és ami zajlik, az “Jézus Krisztus hatalmas nevében” történik.
Nem biztos, hogy mindeki ilyen könnyen és olcsón jut hasonló ingatlanokhoz, de a Iosif Kft. szakértelmére mindenki számíthat. A cég a honlapján saját házuk kivitelezéséről ezt írta a kivitelező:
Íme a jelzálogkölcsönökkel eladósodott Hit Gyülekezete tulajonosának és családjának néhány ingatlanja:
nepszava.us / Képek forrása: nepszava.us