Körmendi ablaktörés: ott sem volt az atv.hu forrása az állítólagos támadáskor
Telefonon érte el Faragó Andrást a Nyugat.hu. Elismerte, hogy nem volt ott, nem látta az esetet.
Részletesen meg akartuk írni, hogyan tört be az ablak a körmendi Rendészeti Szakközépiskola sportcsarnokán. Végül sikerült elérnünk a koronatanút Faragó Andrást, a Körmendi DMTE Egyesület elnökét. Ő volt az, aki az atv.hu-nak nyilatkozott; az ő információi alapján született a Botrány Körmenden kezdetű cikk.
Reméltük, hogy nekünk is elmondja, pontosan hogyan, milyen körülmények között rúgták be az üveget a feldühödött migránsok.
A Nyugat.hu kérdéseire azonban nem tudott határozott, élményszerű választ adni. Végül kiderült, hogy azért, mert nem volt jelen személyesen amikor betört az ablak. „Én addigra már hazamentem” - mondta.
Az atv.hu Faragónak tulajdonította azt a kijelentést is, hogy az állítólagos támadás után az edzést azonnal megszakították és a lányokat biztonságba helyezték. Tudakoltuk, hogy hová helyezték biztonságba a lányokat, mekkora volt a veszély. Az egyesület elnöke azonban nekünk semmi rendkívülit nem mondott: lánya azt mesélte neki, hogy a kézisek egyszerűen hazamentek. Mentésről szó sem volt.
Ugyanezt támasztja alá az a rendőrségi jegyzőkönyv is, amit dr. Tiborcz János, Vas megyei rendőr-főkapitány ismertetett rendkívüli sajtótájékoztatóján. Az egyik kézis lány anyjának vallomásából idézett, ami szerint a menekültek nem jöttek ki a táborból, a lányokat nem kellett kimenekíteni. (A főkapitány által elmondottakat itt találja: Youtube)
Beindult a Barátok Közt effektus
A Batárok Közt című sorozatot ugyebár senki nem nézi, de mégis a legtöbben tudják, mi történt az előző részben – ugyanez a helyzet most Körmenden is, csak éppen fordítva. Akiket megkérdeztünk, elmondták, hogy személyesen a menekültekkel nem volt semmilyen negatív tapasztalatuk, de mindannyian úgy tudni vélik, gátlástalan rendbontókról van szó.
Van, aki azért fél, mert ismerőse mesélte, hogy az az illető este a nappalija ablakából látta a menekülteket a Tesco felé menni a járdán. Így elolvasva talán megmosolyogtató, hogy valaki ilyesmitől fél – mégis működik a rémhírkeltés. Pletykák, téves és félreértelmezett információk terjednek a városban, amik mindenkiben növelik a frusztrációt. A színházból pedig tudjuk, hogy ha a feltűnik a színen egy pisztoly, akkor az egyszer biztosan elsül.