Garancsié lett a Dürer Kert és Budapest egyik legértékesebb telke
Egy luxusszállodának kiváló hely lehet a Városliget melletti telek, amit addig bűvöltek egy stratégiai felszámolással, amíg Garancsi Istvánhoz, Orbán Viktor barátjához nem került. - írja a gepnarancs.hu.
Egy hosszadalmas felszámolási folyamatba csomagolva Orbán Viktor barátainak érdekeltségébe került az Ajtósi Dürer soron található egykori ELTE-ingatlan. A hatalmas, 36,8 ezer négyzetméteres, Városliget melletti területre egy NER-közeli tőkealap és Garancsi István ingatlanbefektető cége tette rá a kezét.
A volt egyetemi részleg épületeiben, ahol a rendszerváltás előtt az MSZMP pártfőiskolája működött, jelenleg a főváros egyik legpörgősebb szórakozóhelye, a Dürer Kert üzemel is, de van még itt több zenei próbaterem, kisebb vendéglátóhely és irodapark is.
Az ingatlant birtokló Ajtósi University Kft.-ben májusban lett résztulajdonos a Dürer Befektetési Kft., amelyet alig pár hónappal korábban alapított egy magánszemély, hogy aztán hamarosan beszálljanak mellé a NER meghatározó milliárdosai. A székesfehérvári futballklubot is birtokló Garancsi István a Garhartt Invest Zrt.-vel lépett be a cégbe.
Forrás: H. Szabó Sándor
Garancsi mellett a Közép-európai I. Magántőkealap jelent meg a fejlesztőcégben, amiről a HVG nemrégiben annyit derített ki, hogy létrehozásához Mészáros Lőrinc egyik intézője, Csík Zoltán is jelentősen hozzájárult, ám a 2017. szeptember 12-ei alapító okirat szerint már az Equilor brókercég két vezetője, Szécsényi Bálint és Gereben András a tulajdonosa. A lényeg azonban az, hogy a magántőkealapok jól rejtik befektetőiket, miután semmilyen jogszabály nem írja elő, hogy nyilvánosságra kellene hozni, kik jegyezték le a kibocsátott befektetési jegyeiket. Az elmúlt években a sajtóban megjelent fényképek alapján Szécsényi Bálint azonos baráti körökben fordul meg Orbán Viktor vejével, Tiborcz Istvánnal is.
A bérlők bármikor utcára tehetők
Az új tulajdonosok megjelenése drasztikusan rontott az Ajtósi Dürer sori épületek bérlőinek helyzetén: információink szerint az új szerződések alapján 30 napos felmondási idővel bármikor utcára tehetik őket. A „bármikor” vélhetően a Liget-projekt előrehaladtától függ, hiszen a milliárdokat érő ingatlan kiváló lehetőséget kínál egy, a múzeumi negyed közvetlen szomszédságában lévő luxusszálloda felhúzásához. A területen ráadásul a Széchenyi-fürdő vizéhez hasonló termálvizet termelő kút is található.