9 év fideszes kormányzás után így néz ki egy kórház
Korózs Lajos szerint kevés a pénz. Ami van, annak egy részét ellopják, az egészségügyet pedig sarlatánok irányítják.
Korózs Lajos képviselő a közösségi oldalán osztotta meg a kalocsai tüdőgondozóban készített fotókat. A képek önmagukért beszélnek.
Tüdőosztály - Fotó: Korózs Lajos
Fotó: Korózs Lajos
Fotó: Korózs Lajos
Fotó: Korózs Lajos
Fotó: Korózs Lajos
Fotó: Korózs Lajos
Az Országgyűlés népjóléti bizottságának elnöke később az általa készített felvételeket bemutatta sajtótájékoztatóján. Mint mondta, az épület kívül-belül ázik, rohadnak a nyílászárók, hullik a vakolat és kilátszanak az épület vasbetonelemei. Közölte: az MSZP azonnali megoldást követel az egészségügyi ellátórendszerben tapasztalható állapotok javítására.
Szerinte az egészségügy alulfinanszírozott, ráadásul a meglévő források jelentős részét el is lopják.
Magyarország a GDP 5 százalékát fordítja egészségügyre, ami fele az OECD-átlagának. 200 ezer forintot fordít minden polgár a saját egészségügyi ellátására a magánszférában, mert nem kap megfelelő ellátást a közegészségügyben.
Tragédia van az ágazatban, amelyet sarlatánok irányítanak – tette hozzá. Korózs Lajos kitért arra, információi szerint a Honvédkórház civil dolgozói tömegesen fognak nemet mondani arra, hogy honvédségi alkalmazottakká váljanak.
Mint mondta, az MSZP továbbra is sürgeti a kormánytagok VIP egészségügyi ellátásának megszüntetését. Miután az Országos Választási Bizottság nem engedte tovább az erre vonatkozó népszavazási kérdést, a párt a Kúriához fordult.
Fidesz: a szocialisták 600 milliárdot vontak ki az egészségügyből
A kormánypárt Korózs Lajos szavaira azzal reagált, hogy azok a szocialisták beszélnek, akik kormányzásuk alatt kivéreztették az egészségügyet, 600 milliárdot vontak el az ágazattól, ezzel az összeomlás szélére sodorták a betegellátást.
A Fidesz 2010 óta pótolja az egészségügytől korábban elvett pénzeket, ma 600 milliárd forinttal több van egészségügyre, mint a szocialisták idején. Ma országszerte zajlanak a kórház- és rendelőfejlesztések, 2016 óta minden évben nő az egészségügyi szakdolgozók bére, 2022-re átlagosan több mint a két és félszeresét fogják keresni, mint a béremelés előtt.