Nők a volánnál
Érdekes, hogy Orbán és a magukat kereszténydemokrataként meghatározó kormányzati potentátok, Semjén, Harrach, az egykori MIÉP-üdvöske Kocsis Máté, úgyszintén a bűnvádi eljárás elé néző Boldog István és más propagandisták-szélkiáltók mellett Novák Katalin személyében egy nő hirdeti a nők hagyományosnak mondott (értsd: a XIX. századi, a szüfrazsett mozgalom idejét megelőző) családon belüli helyzetét népszerűsítő tanokat.
Igaz, és ezt a megátalkodott egyenjogúsítók rendre figyelmen kívül hagyják, dialektikusan! (Ezt nyugodt szívvel megállapíthatjuk, még akkor is, ha a szó, tökéletesen félreértve, szitokféleségnek minősül manapság.)
Miért dialektikusan? Mert egyben a nők társadalmi szerepéről is abban az összefüggésben értekeznek, hogy a konyhakő felmosása, a (lehetőleg fél tucat) gyermek pelenkájának cseréje, a férj kiadjusztálása és élelmezési ellátása, a nagymosás és a nagybevásárlás elintézése után következő fontossági sorrendben bontkoztassák ki egyéb kvalitásaikat, például az üzleti világban, a társadalmi életben is! Hiszen egyenjogúak!
Lám, Novák Katalin is miniszter, párt-alelnök, miközben az ablakmosást is kultiválja, egy szál papírzsebkendővel, kisminkelve, tüchtig szabadidős öltözetben.
A szó nem marad pusztába kiáltott! Miközben Varga Judit, Mager Andrea, Szabó Tünde és mások, űrkutatási kormánybiztos, ifjúságügyi államtitkár-kisasszony például (vajon hogy halad a tanulmányaival?) fontos politikai szerepet visznek, egyre terebélyesdő hölgykoszorú érvényesül a gazdasági közegben.
Trendi szabadidős és PR-elfoglaltsággá lett üzletasszonyként megnyilvánulni.
Kiérdemesült, idejében és jó szimattal váltó rúdtáncosnők (nem kell szégyellni, se megvetni e kutya kemény foglalkozást! Kitörnie pedig a Helyszínelőkből ismert Catherine Willows nevű karakternek nem "hagyományos" módon is sikerült, igaz, tanulmányokat végezve, és a gengszter papa segítségét elutasítva), celebek és más hasonló, az üzleti életben outsider, sőt üzletileg zömükben teljesen képzetlen hölgyek, Sarka Kata, Rogán (Gaál) Cecília, Palácsik (Vajna) Tímea mellett az államköltségen (hiszen a kedves papának nincs vagyona) Svájcban taníttatott Orbán Ráchel, a kettős diplomával rendelkező Várkonyi Andrea, Szijjártóné is komoly, milliárdok fölött diszponáló üzletasszonnyá lényegült.
Az első millió verítékes begyűjtésének történetét most ugyanúgy ne firtassuk, mint ahogy nem firtatták Henry Ford és más felkapaszkodottak (bocsánat: self made man, a tárgy szerint self made woman) esetében sem. Mindenki tudta, de nem beszéltek/beszélünk róla.
Nem a "nicht for dem Kind"-megfontolásból, hanem a várható becsületsértési perek miatt.
Az első és a további milliók megszerzése, tulajdonlása érthetően nem elégítette ki a hölgyeket. Saját vállalkozásra vágytak, önmagukat megvalósítandó, tehetségüket kiteljesítendő!
Irigylésre méltó felfogás. Ráadásul esetükben viszonylag kockázatmentes.
A biztonsági szolgálati hálózat-tulajdonos, propagandaminiszter, külügyminiszter, filmügyi kormánybiztos, oligarcha férj, másfelől az apa és férj korlátlan tőkepótlási lehetőséget jelent köz- és magánpénzekből.
Üzletileg tönkremenni így is lehet, mint az Palácsik úrhölgy többszörösen, valamennyi vállalkozásával bizonyította, de ez a hites ura elhunyta után a zűrös gyászidőkben következett be, ezért elhamarkodott következtetésre ebből se jussunk!
A többieknél pedig virágozzék, virágzik is száz virág! Elképesztő üzleti sikereket mondhatnak a magukénak.
Csak a két legutóbbi: Szijjártó Neje Őnagysága friss vállalkozása az első üzleti évében 285 milliós nettó nyereséget produkált! Ezt pipálja le valaki! (Szégyenkezhet is férjem uram! Egy ócska miniszteri fizetéssel járul hozzá a családi költségvetéshez! Jelenleg már a neje lehet a családfenntartó!)
Azért minden túlszárnyalható. Zsenialitás kérdése!
Mészárosné Nacsas, született Várkonyi Andrea pár hónap alatt 35 milliót vett ki a vadi új élete vadi új fejleményeként gründolt vállalkozásából.
Ejtsünk néhány szót az Első Ember Első Lányának páratlan, és önzetlen üzleti tevékenységéről is! Páratlan, mert az egész turisztikai idegenforgalmi üzletág főnöke lett, nyilván képességei és tapasztalata alapján. Részese ezermilliárdok fölötti diszponálásnak.
Önzetlenségét jelzi, hogy a nyilván hasonlóan brilliáns tehetségű barátnői vállakozásait is víz fölött tartja.
Sokmilliárdos megrendelésekkel, támogatásokkal, államköltségre ugyan, de ez az önzetlenség tényén nem változtat.
Férjem uram is megbecsüli e páratlan kincs üzletviteli kvalitásait: a minap ügyvezetőnek nevezte ki az egyik cégében! Akkor mi se nyugtalankodjunk! Ha a férj megbízik az asszony rátermettségében, mi kell még?
Mindenesetre (már most rohadt meleg van!) kedvtelve vízionálom, hogy e kiváló üzletasszonyokból álló barátnői kör, tán a tarcali Andrássy-kúriában, a jelen pillanatban üzleti konferencián egyezteti hosszútávú üzleti terveit, a fejlesztés-beruházás, a forrásszerzés sosem egyszerű feladatát. K+F, személyügyi (HR), bér- és költséggazdálkodási, anyagbeszerzési, export-import, belföldi üzletszerző, üzletbiztonsági, folyó pénzügyi, stratégiai pénzgazdálkodási, árfolyamkockázati, egyszóval komplex tulajdonosi-vállalatvezetői teendőiket, a jó gazda gonosságával.
Mindezen kimerítő elfoglaltságok közepette a személyzet lábujjhegyen frissítőket szolgál föl.
Herczeg Zoltán elbeszéléséből (Pesti Kurir) tudjuk hogy a személyzet semmiképpen se zavarhatja Kegyelmesék üzleti, de szabadidős tevékenységét
A földre szegezett tekintettel kell végezniük a munkájukat, nem nézhetnek az urak, úrhölgyek szemébe, nem szólíthatják meg őket, kérdést nem intézhetnek hozzájuk, pisszenés se hallatszhat.
Édes Annám!