Nyílt napot tart a Gyermekvasút a Széchenyi-hegy állomáson
Nyílt napot tart ma 10 és 16 óra között a Gyermekvasút a Széchenyi-hegy állomáson - közölte a MÁV az MTI-vel.
A vasúttársaság közleménye szerint a gyerekek kipróbálhatják a Széchenyi-hegy állomás vasúti berendezéseit, nyomtathatnak jegyet, felpróbálhatják az egyenruhát és kisfilmeket nézhetnek a mozikocsiban.
Az iskolások hangosbemondóként is bizonyíthatnak, betekinthetnek a váltókezelő munkájába, és az állomáson álló szalonkocsiban valódi vasutas felszereléssel végezhetik a jegyvizsgáló teendőit.
A nyílt napon járműbemutatóval is várják az érdeklődőket: kívül-belül meg lehet tekinteni a 90 éves kis szalonkocsit, a teljes felújítás után idén télen ismét szolgálatba álló nagy szalonkocsit, illetve a hóekével felszerelt Mk45-ös dízelmozdonyt, és kiállítják a LEGO-külsőt viselő C50-es kismozdonyt. (MTI)
Frissítés (2019. január 27. 17:07)
Gyermekvasutas jegyet ad el a vonaton a vasút nyílt napján, 2019. január 27-én.

Fotó: MTI/Mohai Balázs
Érdeklődők egy kocsiban a Gyermekvasút Széchenyi-hegy állomásán a vasút nyílt napján, 2019. január 27-én.

Fotó: MTI/Mohai Balázs
Gyermekvasutas Széchenyi-hegy állomáson a vasút nyílt napján, 2019. január 27-én. MTI/Mohai Balázs

Fotó: MTI/Mohai Balázs
Gyermekvasutasok a Széchenyi-hegy állomás forgalmi irodájában a vasút nyílt napján, 2019. január 27-én.

Fotó: MTI/Mohai Balázs
Gyerekek egy mozdonyban a Gyermekvasút Széchenyi-hegy állomásán a vasút nyílt napján, 2019. január 27-én.