h i r d e t é s

Óriási égést produkált Orbán főtanácsadója

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Óriási égést produkált Orbán főtanácsadója

2015. szeptember 20. - 13:11
0 komment

Már a magyar rendőrség is cáfolta Bakondi György pénteki kijelentését, miszerint lefegyverezték azt a negyven horvát rendőrt, akik egy több száz migránst szállító vonatot kísértek.

A rendőrség szerint ugyanis a horvát egyenruhások fegyvertelenek voltak. Szocialista képviselők szerint Bakondi szereplése a nemzetbiztonsági kockázat - írja a 168ora.hu.

Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója pénteken azt mondta: lefegyvereztek negyven horvát rendőrt, akik a Magyarországra vonaton érkező menekülőket kísérték. A magyar rendőrség egy Bakondit cáfoló közleményben tudatta: nem volt semmilyen lefegyverzés, a kísérő rendőrök fegyvertelenek voltak.

Molnár Zsolt, a Nemzetbiztonsági bizottság elnöke és Harangozó Tamás, a Honvédelmi és rendészeti bizottság alelnöke Bakondi György pénteki nyilatkozata alapján a következő kérdések soron kívüli kivizsgálását követeli:

  • Milyen jogcímen nyilatkozik tömeghisztériát megalapozó, nemzetközi diplomáciai feszültségeket keltő valótlanságokat Bakondi György a rendvédelmi szervek nevében?
  • Orbán Viktor magához vonta-e a rendőrség és a hadsereg közvetlen irányítását, és ennek okán nyilatkozik-e az ő főtanácsadója?
  • Mikor történik meg Bakondi György felelősségre vonása és felmentése?

A szocialista képviselők emellett felszólították Pintér Sándor belügyminisztert és Simicskó István honvédelmi minisztert, hogy nyilatkozzanak ők-e még a felelős kormánytagok a rendőrség és a honvédség tekintetében, tudtukkal és beleegyezésükkel nyilatkozott-e a miniszterelnöki főtanácsadó, vagy már nincs ráhatásuk arra, hogy mi zajlik Magyarország területén.

A RENDŐRSÉG KÖZLEMÉNYE A HORVÁT RENDŐRÖKKEL KAPCSOLATBAN

Tömegesen érkeztek illegális bevándorlók - a magyar-horvát határszakaszon keresztül - 2015. szeptember 18-án Baranya, Somogy és Zala megyébe.

Beremenden, Magyarbólyon, Gyékényesen, Nagykanizsán és Letenyén közel 5000 személlyel szemben intézkedett a rendőrség, akiket a regisztrációs pontokra, Vámosszabadiba és Szentgotthárdra kísértek.

Magyarbólyon a magyar államhatárt átlépő vonat mozdonyvezetőjét és annak személyzetét a rendőrök előállították, a szerelvényt Magyarország területére bekísérő - szolgálati lőfegyverrel nem rendelkező - horvát rendőröket igazoltatták, majd visszakísérték a horvát államhatárig.

(police.hu)

 

168ora.hu (Címlap Fotó: MTI)