Óriási létszámleépítés jön a magyar közigazgatásban
Felhőkarcoló-tilalmat vezet be a kormány, a genderszak megszüntetését pedig alátámasztja a jelentkezők száma – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter. - írja a nepszava.hu.
Leépítés
Egyes területeken kevesebben is elláthatják a feladatokat, amelyekhez néhány éve még többen kellettek – mondta keddi sajtótájékoztatóján Gulyás Gergely. Pontos szám nincs, de azt mondta, óvatos becslés szerint a minisztériumokban és a hozzájuk köthető háttérintézményekben dolgozó mintegy 14 ezer emberből mindez 15-20 százalékot érinthet a leépítés, a cél, hogy ez január 1-jére megvalósuljon. Azt is mondta, hogy a leépítés nem lehet fűnyíróelv-szerű ás az állami alkalmazottak magasabb bérre lesznek jogosultak. Úgy vélte, indokolt áttekinteni, hogy milyen munkakörökben mennyien dolgoznak, hogy a felesleges álláshelyek megszűnjenek.
BMW-gyár
A debreceni beruházásával kapcsolatban közölte, hogy az a német–magyar kapcsolatok távlatosságának és erejének bizonyítéka. A tárcavezető közölte, hogy az a 400 hektár terület, amely a beruházáshoz szükséges, egymilliárd forintot ér, de a beruházás volumene egymilliárd euró, tehát az érintett termőföld hasznosítása nem lehetne ilyen kifizetődő más módon, ráadásul rengeteg új munkahely jön létre.
Felhőkarcolók
Gulyás arról is beszélt, hogy Magyarország felhőkarcoló-tilalmat vezet be, a szabályozás szerint 65 és 90 méter között bonyolult, esztétikai szempontokat is figyelembe vevő engedélyezési folyamat lesz szükséges, 90 méter feletti felhőkarcoló pedig nem épülhet a hatályba lépést követően. A Mol 120 méteres magasháza megépülhet, erről még a szabályozás megszületése előtt született döntés.
Turizmus
Gulyás szerint komoly növekedés történt, az összesített vendégforgalom az idén a tavalyihoz képest 5,3 százalékkal emelkedett, a szálláshelyek bevételei pedig több mint 10 százalékkal növekedtek. Szavai szerint a külföldi vendégek száma 4 százalékkal, a belföldieké 6,8 százalékkal emelkedett időarányosan a tavalyi évhez képest.
Mindemellett azt mondta: a magyar mezőgazdaság nem tízmillió, hanem húszmillió ember ellátásához szükséges étkezési búzával rendelkezik. Az almatermelők ügyében azt mondta, a kormány eszközei mérsékeltek, de segítik a termelők összefogását. A kormány közvetítőként lépne fel az ügyben, piaci megállapodásnak kell létrejönnie és méltányos áron kell felvásárolni az almát – mondta, és kiemelte, hogy méltánytalannak tartják a kilogrammonként 13 forintos felvásárlási árat.
Genderszak
A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a megszüntetés mellett szól, ha megnézzük, hogy mennyien jelentkeztek a CEU-n vagy az ELTE-n genderszakra. Hozzátette, hogy a kormány szerint az emberek férfinak vagy nőnek születnek, és olyan életet élnek, amilyet kívánnak, azonban oktatási tevékenységet az állam nem kíván finanszírozni a területen.