Őrsi Gergely: Több száz milliót égetett el a II. kerület sportcége az előző vezetés alatt
Feljelentést tett a rendőrségen ismeretlen tettes ellen a II. Kerületi Sport és Szabadidősport Nonprofit Kft., miután lezárult a társaság felügyelő bizottsága által indított könyvvizsgálói vizsgálat.
A kerület polgármestere, Őrsi Gergely posztjában at állítja, a cég korábbi vezetése alatt valakik a rendelkezésre álló dokumentumok, bizonylatok tanúsága szerint milliós luxusórákat, külföldi meccsbelépőket és első osztályú repülőjegyeket vásárolhattak, illetve luxushotelekben tölthették az idejüket a kerületi adófizetők pénzén. A kiadásokat ezek után úgy könyvelték, mintha azok a kerületi sportélet célját szolgálták volna, holott Őrsi szerint erről szó sincs.
- 2018-ban „időmérő” eszközként könyveltek el egy 18600 eurós (6 millió forint) Hublot Big Bang karórát,
- egy fotón egy ugyanilyen típusú óra látható az egyik előző vezető karján,
- 2019-ben szintén „időmérő” eszközként vásároltak egy 11 570 000 forintos Rolex órát,
- 2019-ben egy fő utazott a Monacói F1-es nagydíjra, de a versenyre 1960 euróért 4 személyre vettek jegyet,
- az 5 csillagos szállodába öt főt jelentettek be, de nem tudni kiknek a szállását fizette a kerület,
- 2017-ben 3677 eurót költöttek egy bulgáriai hotelben, a számla limuzinszolgáltatást is tartalmazott,
- ugyanekkor nadrágokat és kötöttárut vásároltak több mint 2 millió forintért,
- és még sok más hasonló eset is szerepel Őrsi posztjában.
A vizsgálat megállapította azt is, hogy az előző ügyvezető regnálása alatt 100 milliós nagyságrendben egy másik egyesület költségeinek fedezésére költötték a kerület pénzét. Bevett gyakorlatnak számított például, hogy egy másik vízilabdacsapat helyett fizették ki a csapat nemzetközi útjainak egy részét, a vízilabdabírók Ritz-Carlton luxusszállodai számláit és járulékos költségeit, illetve a külföldi csapatok luxusszállodában keletkezett költségeit. Ezeket a vendégcsapatnak minden esetben meg kellett volna téríteni, ám ilyen bevétel nem szerepel a II. Kerületi Sport és Szabadidősport Nonprofit Kft. könyveiben.
A könyvvizsgálók álláspontja szerint az okozott vagyoni hátrány összege minimum 450 millió forint, amelyhez hozzászámítandó még az ÁFA összege, az esetlegesen felmerülő egyéb közterhek, bírságok összege. (Telex)