h i r d e t é s

Simplicity Fesztivál - a MagNet Bank ajánlásával

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Simplicity Fesztivál - a MagNet Bank ajánlásával

2018. május 26. - 11:01

A pénzzel kapcsolatos viszonyunk egészen egyedi és sokszor hullámzó. Hol túlmisztifikáljuk a jelentőségét, hol pedig egészen elbagatellizáljuk. Van, hogy azt gondoljuk, a racionalitás talaján állunk a pénzügyeink terén, míg a következő pillanatban vásárlással vigasztalódunk, mikor sérelem ér bennünket.

A mi generációnk még keveset tanult a pénzről gyerekkorában. Mikor mi születtünk, nem voltak jelentős bérkülönbségek, a kínálat sem volt különösebben széles, így a többségünk nem kapott a mai világra is alkalmazható mintákat, amiket átörökíthetne, amikor a gyermekeit szeretné tudatosságra nevelni.

A tárgyak vásárlása sok embernek a boldogságot és biztonságot jelenti. Az egyedülálló fiatal nők és a gyerekek impulzusvásárlásaira külön marketing stratégiák épülnek itthon is. Ez az, amikor „ennyiért nem lehet kihagyni”, vagy meglátom és azonnal szeretném, mert megjutalmazom magam egy lelombozó nap után egy olyan dologgal, amire nincs is szükségem.

Miközben Magyarországon is folyamatosan nő a fogyasztás mértéke, a magyar háztartások mintegy 25 százaléka képes félretenni, mert úgy gondolja, hogy ez jövedelem függvénye.

De mit jelent a pénzhez való egészséges viszony?

Ezt kutatja az első SimpliCity Fesztivál  is, melynek egyik kiemelt témája a pénz. Büszkék vagyunk rá, hogy több száz emberhez szólhatunk mi is és tehetünk együtt a tudatosabb pénzügyi döntésekért.

A MagNet Banknál úgy gondolunk a pénzre, mint egy fontos erőforrásra, amely értékalapon kezelve felvirágoztathat, vagy hiányában épp elsorvaszthat iparágakat. Szavazóeszközként tekintünk rá, amely tudatos döntéseinken keresztül segíthet abban, hogy az fejlődhessen a világban, ami számunkra személyesen fontos.

Ha egy évtizedek óta működő családi vállalkozástól veszem meg a gyermekem iskolatáskáját, és nem a multi papírboltban, akkor világos, hogy a pénzem kihez kerül, mit épít. Ugyanezt a direkt hatást kínáljuk az ügyfeleinknek, megtakarításaihoz, akik közösségi betétjeik által egy konkrét hitelfelvevőt segíthetnek amellett, hogy piaci kamatot kapnak a pénzükért. Választhatom a háromgyerekes anyukát, aki egyedül neveli a gyermekeit, vagy épp egy Waldorf iskolát, egy kutyamenhelyet. A hatásom látható, mérhető és transzparens, és azzal a jó érzéssel tarthatom a bankban a pénzem, hogy nem kizárólag az én javamat szolgálta, és a bankom nem helyezte ki hitelbe olyasmire, amivel ne értenék egyet.

Én szeretem tudni, amikor valamit vásárolok, hogy annak mi a valós értéke, mennyi munka áll mögötte és mi az a pont, ahol már a hosszú értékesítési láncot vagy a nagy márkát fizetem meg. A MagNet Bank ebben is transzparens: közzéteszi a számlavezetési díjának önköltségi árát, ám emellett szabad döntést biztosít az ügyfelei számára abban, hogy ebből mennyit hajlandók megfizetni. A becsületkasszás rendszer figyelembe veszi, hogy vannak az életnek nehéz szakaszai, mikor fontos, hogy nulla forintért lehessen bankolni, és hálás mindazok irányában, akik felismerik, hogy a fenntarthatóság csak akkor működik hosszú távon, ha a választás szabadságával korrekten élünk.

A demokrácia vajon olyan folyó, amibe csak négy évente tudunk belelépni, vagy a napi pénzügyi döntéseink is meghatározhatják azt? Számít-e, hogy a rajtam megkeresett nyereségének tizedét felajánlja a bankom, hogy annak a civil szervezetnek adhassam, amely legközelebb áll a szívemhez? Számít-e pluszban az a pár forint is, amit minden kártyás vásárlásommal nekik juttatok? Nekem biztosan.

Ha a döntéseik által a közösségünk tagjai kicsit is egészségesebb viszonyba kerülnek a pénzzel, rálátnak annak eddig ismeretlen vetületeire is, akkor már óriásit léptünk előre, most például a SimpliCity Fesztivállal karöltve, ahol számos előadáson és workshopon vehetünk részt a tudatosabb pénzügyi döntésekért!