Szél: Boszorkányüldözést folytat a Fidesz
Sem ténybeli, sem jogi alapja nincs a civil szervezetek elleni kormányzati hadjáratnak – állítja az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke. - írja a hirtv.hu.
Majtényi László emlékeztetett: Németh Szilárd, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes alelnöke azt nyilatkozta, kérte az általa Soros-hálózatnak nevezett civil szervezetek átvilágítását.
Ezek közé sorolta az Eötvös Károly Intézetet is, amelyről szerinte több támogatást kap, mint amennyit bevallott. Németh Szilárd azonban később elismerte: ő nem utasíthatja a titkosszolgálatokat, és az is kiderült: az Eötvös Károly Intézetről nem volt szó a nemzetbiztonsági bizottságban.
Az LMP szerint mindez azt bizonyítja: a Fidesz a nemzetbiztonsági bizottságot is propagandacélokra használja.
A nemzetbiztonsági bizottság ülésein és az általunk, számukra rendelkezésre bocsátott jegyzőkönyvekben nyoma sincsen olyan információknak, ami alapján például ennek a civil szervezetnek, bármi félnivalója lehetne.
Őket semmilyen szinten nem lehet nemzetbiztonsági kockázatként azonosítani.
Ami történik, az egy végtelenül gusztustalan boszorkányüldözés, amelyben gyakorlatilag a Fidesz ezt a bizottságot, amelynek egy kicsit, hogy úgy fogalmazzak egyenlőbbnek kéne lennie az egyenlők között, hiszen stratégiailag fontos,
kritikus információkkal dolgozik, gyakorlatilag ezt saját kampánycélra, saját kampányának a céljára használja
– fejtette ki az Szél Bernadett, a párt miniszterelnök-jelöltje.
Képviselői lökdösődés
Szél Bernadett feljelentette Németh Szilárdot minősített információkkal való visszaélés miatt. Szeptember elején a testület zárt ülésén a többi között arról volt szó, hogy kik jelentenek nemzetbiztonsági kockázatot a választási kampányban.
Németh Szilárd három civil aktivistát, Gulyás Mártont, Vágó Gábort és Schilling Árpádot nevezte meg.
Lázár János képviselői lökdösődésnek nevezte az esetet. A kancelláriaminiszter azt mondta: a minősített információk kezelésére külön szabály vonatkozik, és azt minden képviselőnek be kell tartania.
A nemzetbiztonsági bizottság rendszeresen megtárgyalja Magyarország biztonsági helyzetét, ez most már hetente megtörténik, a képviselők minden információt megkaphatnak az Alkotmányvédelmi Hivataltól, a rendőrségtől, kérdezhetnek szabadon és azt,
hogy az információk kezelésére milyen szabályok vannak, azt a törvények határozzák meg, és azt mindenkinek be kell tartani
– mondta a kormánypárti politikus.