h i r d e t é s

Tarlós Tordainak címzett beszólására élesen reagált a fogyatékossággal élők szervezete

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Tarlós Tordainak címzett beszólására élesen reagált a fogyatékossággal élők szervezete

2019. szeptember 15. - 10:34

"A vitában érvelni illik, nem fogyatékosozni!" – írta péntek esti közleményében az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége. - írja a propeller.hu.

Forrás: MTI Fotó: Illyés Tibor

A szervezet azért szólalt meg, mert Tarlós István pénteken látványos vitába keveredett a kamerák előtt Tordai Bencével, a Párbeszéd képviselőjével. Az ellenzéki politikus egy ideig ugyanis akadályozta, hogy a főpolgármester elkezdje a beszédét egy esemény előtt, azt tudakolva többször is Tarlós Istvántól, hogy elvállalja-e a vitát Karácsony Gergellyel, az ellenzék főpolgármester-jelöltjével.

Tarlós Tordainak címzett beszólására élesen reagált a fogyatékossággal élők szervezete

Tarlós, mivel a sajtótájákoztatót megelőzte ez a hosszadalmas incidens, beszédét végül úgy kezdte meg, hogy bocsánatot kért a sajtó munkatársaitól, majd hozzátette, hogy szerint

Magyarországon ma elég furcsa világot élünk – a szellemi fogyatékosokat el kell viselni és türelmesnek kell lenni velük. Nem tudom, hol látják itt Karácsony urat, elküldött maga helyett egy közismert bolondot, aki itt elszórakoztatott minket

Ez a fenti beszólás háborította fel az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségét, és Facebook oldalukon azt írták: a "szellemi fogyatékos" kifejezés téves, hiszen egy ember szelleme, azaz lelke nem lehet fogyatékos. 

A vitában érvelni illik, nem fogyatékosozni!

Az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége felhívja a figyelmet arra, hogy az értelmi fogyatékosság vagy szellemi fogyatékosság pejoratív jelzőként, a vitapartner minősítéseként való használata minden jó érzésű ember számára sértő és megalázó.

A „szellemi fogyatékos” kifejezés, amely a közbeszédben általában az értelmi fogyatékossággal élő emberekre vonatkozik, téves, hiszen egy ember szelleme, vagy másképpen fogalmazva: lelke nem lehet fogyatékos.

Értelmi fogyatékossággal élő emberekkel foglalkozó, az ő érdekeiket védő szervezetként felhívjuk a figyelmet arra, hogy hazánkban több mint 50 000 értelmi fogyatékossággal élő személy él. Az ő, és a családjaik élete szempontjából hosszútávú következményei vannak annak, ha az állapotukat jelölő kifejezés a közbeszédben negatív jelzőként terjed el.

Közszereplő, hivatalos személy semmilyen körülmények között nem alkalmazhatja ezeket a kifejezéseket sértésként, mert ez káros és diszkriminatív

- írta az ÉFOÉSZ.

propeller.hu