Nemzetstratégiai jelentőségűvé minősítette a kormány azt az ügyletet, amellyel a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány megkapta az Echo TV, a Magyar Idők és az Origo kiadóját, illetve az Opus Presst, az erről szóló kormányrendeletet a hvg.hu szúrta ki a Magyar Közlöny szerdai számában.
A kormánymédia gőzhengerszerű nyomulásának újabb állomása a Lapcom felvásárlása, amivel a második legnagyobb példányszámú országos napilap, a Bors, és két vidéki lap, a Délmagyarország és a Kisalföld kerülhet kormányközeli nagyvállalkozó kezébe. - írja az index.hu.
Bár ezt külső szemlélő számára lehet, hogy nehéz elképzelni, de még az átlag magyar sajtómunkás (és itt most a sajtómunkásra gondolok, nem a magukat sajtómunkásnak álcázó politikai PR-katonákra) életében is vannak olyan hosszabb-rövidebb időszakok, amikor nem a nemzet sorskérdései, a haza irányvonala, a magyarság problémái, azon belül is a cinikus rabló politikusok és a saját üres zsebei foglalkoztatják, hanem az ország-világ bajairól elfeledkezve, a tavaszi napsütéstől feltöltődve próbál úgy létezni, mint egy normális emberi lény - írja az Index.
Az Orbán–Simicska oligarchaháború még a Népszabadság sorsára is hatással lehet. A megtépázott, de továbbra is piacvezető országos politikai napilap iránt, ahogy annó hírlett, valóban érdeklődött a kegyvesztett bizalmas, most azonban már más szelek fújnak – erősítették meg az egykori pártpénzzsonglőr környezetében az Átlátszónak. Közben az MSZP-alapítvány is kiiratkozott a részvénykönyvből – mindez együtt akár jó hír is lehetne a függetlenségére kényes szerkesztőségnek. A lapkészítők között sokan mégis az eljelentéktelenedéstől tartanak, és nem bíznak a tavaly érkezett osztrák pénzügyi befektetőben.