Tűz ütött ki a náci aranyvonat feltételezett helyszínén

A hatóságok lezárták a környéket, a tűzoltók öt autóval oltották a tüzet - írja a VS az Independent információira hivatkozva.
Lángokba borult az az erdős terület Lengyelországban, ahol feltételezhetően a náci aranyvonatra bukkantak - írja az Independent. A brit lap szerint a tűzoltóság kizárta a gyújtogatás lehetőségét, valószínűleg a száraz időjárás, és a nagy meleg miatt gyulladhatott meg a növényzet. Személyi sérülésről, anyagi kárról egyelőre nem érkezett hír. A tűzoltók öt autóval érkeztek a helyszínre, és eloltották a lángokat.
Az Independent szerint érdekes, hogy a tűz éppen azután tört ki, hogy a lengyel kormány kétségbe vonta az aranyvonat létét. A történészek szerint nagy mennyiségű ékszert, nemesfémet és fegyvert tartalmazó szerelvény 1956 tavaszán, a háború utolsó heteinek káoszában tűnt el. Egy lengyel illetékes most azt közölte, „semmivel nem nagyobb a valószínűsége annak, hogy valóban az aranyvonatot találták meg, mint a korábban felröppent hírek esetében, melyek hamisnak bizonyultak". A rendőség mindenesetre körbevette az az erdőt, amiben a szerelvény lehet.
vs.hu (Címlap: Fotó: PAP / MACIEJ KULCZYNSKI)
















