Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A koronavírus omikron variánsával való megfertőződés szinte semennyire nem védi meg az átesetteket a jövőbeli fertőzéstől - állapították meg az Imperial College kutatói a Telegraph cikke szerint. A tudósok szerint ez megmagyarázza, miért maradnak makacsul magasak az esetszámok.
A koronavírussal kapcsolatos talán legnagyobb kérdés, miért betegíti meg súlyosan az emberek egy részét, miközben mások alig érezhető tünetekkel megússzák a fertőzést?
Még akkor is 25 százalék esély van arra, hogy a családtagok megfertőzik egymást az új típusú koronavírussal, ha az egy háztartásban élők minden tagja megkapta a védőoltást. Ha pedig oltatlan is él a beoltott személyekkel, akkor már 38 százalék eséllyel fertőzik meg egymást. Nem érdemes tehát abban bízni, hogy az adott környezet magas átoltottsága az oltatlanokat is megvédi a megfertőződéstől.
Megvalósult az Európai Unió azon célkitűzése, hogy az európai felnőtt lakosság 70 százaléka július végéig megkapja a koronavírus elleni védőoltás legalább első adagját - jelentette be az Európai Bizottság elnöke videóüzenetben kedden.
A héten több ország vezetői is oltási kötelezettséget jelentettek be minimum az egészségügyben dolgozóknak, kilátásba helyezve a kör szélesítését is. A háttérben a delta variáns terjedése és az oltást megtagadók veszélyesen nagy aránya áll.
Az oltások a gyártók alkalmazási előírásának megfelelően történnek, jelenleg nincs lehetőség harmadik oltás beadására, amennyiben bárki ettől eltér, az szabályt szeg, ugyanakkor ha ez bekerül az alkalmazási előírásba, akkor aszerint járnak majd el - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ az RTL Híradó érdeklődésére.