"A biztonságért folyamatosan tenni kell"
Magától nincs béke és a biztonság, folyamatosan tenni kell érte - hangsúlyozta Benkő Tibor honvédelmi miniszter vasárnap Budapesten, a magyar hősök emlékünnepén.
Benkő Tibor a Rákoskeresztúri új köztemetőben, a Magyar Katonahősök Emlékművénél mondott beszédében kiemelte: a magyar hősök emléknapján nemcsak a hősi halált halt katonákra, hanem azokra a polgári, civil emberekre is emlékezünk, akik a hazáért, az ország függetlenségéért, szabadságáért, a magyar nép boldogulásáért áldozták az életüket.
A legnagyobb hálával, tisztelettel és köszönettel tartozunk nekik - jelentette ki a miniszter, hozzátéve: nekik köszönhető, hogy létezik Magyarország, léteznek a magyarok, létezik a nemzet.
Benkő Tibor hangsúlyozta: a hősöket tisztelni, becsülni kell, nem gyászolni kell őket, hanem emlékezni rájuk. "Kötelességünk emlékezni és emlékeztetni" mindenkit, köztük azt a fiatal nemzedéket is, amely a mai gyereknapon vidáman ünnepel, ma a békében és biztonságban élhet. A történelem igazolja, hogy a béke és a biztonság mennyire törékeny. Fontos, hogy a fiatal generáció is megismerje a történelmet, és tudják, elődeik mi mindenért küzdöttek - fejtette ki.
Benkő Tibor honvédelmi miniszter (k), mellette Boross Péter korábbi miniszterelnök, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnöke (j) és Szegő László dandártábornok, a köztársasági elnök főhadsegédje (b) a magyar hősök emlékünnepe alkalmából tartott megemlékezésen a Magyar Katonahősök Emlékművénél a Rákoskeresztúri új köztemetőben 2018. május 27-én. A második sorban Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke, a Legfelsőbb Bíróság volt elnöke (b) és Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke (k). A megemlékezést a Nemzeti Örökség Intézete szervezte. Az Országgyűlés 2001-ben nyilvánította a magyar hősök emlékünnepévé minden esztendő májusának utolsó vasárnapját.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Azt mondta: sokat kell még tenni azért, hogy mindenki úgy gondolkodjon, "ez a haza, ez a föld" a legnagyobb kincs.
A Nemzeti Örökség Intézete által szervezett megemlékezésen részt vett és koszorút helyezett el a Magyar Katonahősök Emlékművénél mások mellett Boross Péter volt miniszterelnök, Böröndi Gábor vezérkarifőnök-helyettes és Szegő László, a köztársasági elnök szárnysegédje.
Az Országgyűlés a magyar hősök emlékének megörökítéséről és a magyar hősök emlékünnepéről szóló 2001. évi törvényben nyilvánította a magyar hősök emlékünnepévé minden esztendő májusának utolsó vasárnapját.
Az emlékünnep alkalmából országszerte sok településen tartanak megemlékezést, szentmisét, koszorúzást. (MTI)