A Sargentini-jelentést lehazugozó kampányt indított a kormány, a Momentum tájékoztató szórólapokkal válaszolt
A szokásos, háborús hangvételű videós és rádiós szpotokra a jelentést elmagyarázó röplapok érkeztek válaszul. - írja az mfor.hu.
Széles körű tájékoztató kampányt indít a kormány, hogy mindenki előtt nyilvánvalóvá tegye: a Sargentini-jelentés hazugságokon alapul, és politikai nyomásgyakorlás céljából, a szabályokat felrúgva szavazta meg az Európai Parlament
- írja szerdai számában a Magyar Idők.
A lap értesülése szerint tájékoztató akcióval is reagál az Európai Parlament által múlt héten elfogadott Sargentini-jelentésre a kormány. Televízió-, rádió- és internetes hirdetésekben is kifejti majd álláspontját, miszerint a magyar jogállamiság helyzetét bíráló, Magyarországot elítélő dokumentumot a politikai nyomásgyakorlás részének tekinti, amelynek nem fog engedni.
A tévészpot a Facebookon kedden debütált, és a szokásos, háborús hangvételt hozza, főszerepben az utolsó akcióhősként pozicionált Orbán Viktorral:
A Magyar Idők emlékeztet arra, hogy a tájékoztatással párhuzamosan jogi elégtételt is kíván venni a kabinet. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőn jelentette be, hogy a kormány döntése értelmében az Európai Unió Bíróságán támadják meg az EP Sargentini-jelentésről szóló szavazását, mivel a lisszaboni szerződéssel ellentétes módon, a tartózkodó szavazatok figyelmen kívül hagyásával született kétharmados többség.
A magyar Országgyűlés pedig határozatban utasíthatja vissza a Sargentini-jelentésben foglaltakat, az EP-szavazást és a zsarolást a határvédelem nemzeti hatáskörének elvételével, miután Gulyás Gergely és Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője erre vonatkozó határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek.
Mindeközben a Momentum ellenkampányt indított Budapesten, ők szórólapokat osztogatnak, melyben elmagyarázzák a Sargentini-jelentést.
Mi hisszük, hogy a Sargentini-jelentés a magyar emberek érdekeinek védelméről szól. A magyar kormány bűnös, ez a jelentés pedig vádirat
- áll a papíron, majd kifejtik azt a 12 pontot, melyben Sargentini bűnösnek találta a magyar kormányt. Ezek:
- a választási rendszer a Fidesz érdekei szerinti átalakítása
- az alkotmány folyamatos módosítgatása
- az igazságszolgáltatás függetlenségének felszámolása
- a korrupció
- a tömeges megfigyelés lehetőségének kialakítása
- a sajtószabadság korlátozása
- az egyetemi autonómia korlátozása
- a vallásszabadság korlátozása
- az egyesülési szabadság korlátozása
- a hátrányos megkülönböztetések, melyeket a kormány család- és menekültpolitikája eredményez
- és hogy a kormány nem lép fel a kisebbségekkel szembeni gyűlöletkeltés ellen.