Aprón váltották meg a rendőrök túlóráját – Folytatódnak a tüntetések
Bár sokan arra számítottak, hogy a tüntetések a második alkalom után kifulladnak, a tegnapi napon is komoly hévvel folyt a demonstráció. A tüntetők és a rendőrök közt egyre feszültebb hangulat alakult ki. A hatóságok minden valószínűség szerint teljesen elvesztették az ítélőképességüket a gyors egymásutánban harmadszor szervezett tüntetés miatt.
Nem is csoda, hiszen a vak parancskövetés minden józan gondolkodást felülír. Persze nem azt mondjuk, hogy indokolt lenne a tüntetők részéről bármit is a sakkban tartott rendőrökhöz vágni, de nem biztos, hogy a rend fenntartását szolgálja, ha sorfallal védik azokat, akik az ő életüket is tönkre teszik. És az végképp nem tűnik hihetőnek, hogy ne tudnák, mi ellen szól a demonstráció.
A demonstráció délután ötkor kezdődött, az Országház előtt felállított karácsonyfánál több ellenzéki politikus is felszólalást tart, köztük Donáth Annával. Kezdésre 100-200 ember jelent meg, az egyikük az MSZP-s Kunhalmi Ágnes, aki szintén felszólal majd. A felszólalók listája így néz ki:
- Szíjártó Imre, hallgató (CEU)
- Kunhalmi Ágnes (MSZP)
- Varga-Damm Andrea (Jobbik)
- Tordai Bence (Párbeszéd)
- Hercegh Mária (Magyar Szakszervezeti Szövetség Nőtagozatának vezetője)
- Vadai Ágnes (DK)
- Donáth Anna (Momentum)
- Schmuck Erzsébet (LMP)
- Krasznahorkai Emma (szervező)
Ezután a korábbi két alkalom forgatókönyve szerint zajlott a tüntetés, kisebb eltérésekkel. Ezek közül kétségtelenül az a lépés érdemel különös figyelmet, hogy a Kossuth téren, a Parlament bejáratánál felállt rendőrsorfal elé aprót szórtak. „Túlórapénz!” Találó.
A tüntetők újra tettek a városban egy sétát, aztán a Kossuth térre visszatérve a csütörtöki forgatókönyvhöz hasonlóan újra nekifeszültek a rendőrök sorfalának az Országház főlépcsője előtt. Nemsokára előkerültek a füstbombák, aztán repült petárdák és üveg is, a rendőrség pedig figyelmeztetés után könnygázzal válaszolt. Utóbbi újdonságnak számított, szerdán és csütörtökön nem figyelmeztették a tömeget. /168 óra/
Végső soron nem különösebben számít, figyelmeztetik-e a hatóságok a tömeget. Sokkal inkább az a kérdéses, hogy indokolt-e a gáz bevetése.