h i r d e t é s
Bedurvult a munkaerőhiány Magyarországon
Az idei év elején 13-14 százalékkal nőtt az átlagkereset, amely igen impozáns emelkedésnek mondható. Csakhogy a magas infláció súlyosan erodálja a fizetések vásárlóerejének növekedését.
Április 8-án a Fidesz–KDNP magabiztosan nyerte a választást. Ezt már sokan, sokféleképpen elemezték. - írja az index.hu.
Másfél évtizede nem volt ilyen erős béremelkedés, mint idén a január-februári időszakban, 12,9 százalékkal emelkedtek a nettó és bruttó keresetek egyaránt a nemzetgazdaságban. - írja a kormany.hu.
Nem okozott meglepetést az átlagkeresetek októberi növekedése az MTI-nek nyilatkozó makrogazdasági elemzőknek, akik idén átlagosan 12-13 százalékos bérnövekedést várnak.
Sőt mindennél hitelesebb, hogy a közbizalom is erős elmondása szerint, tehát egyre kevesebb az ok az időnkénti téves képzetekre, amikor kételkedünk benne.
A következő hetekben kezdődnek az állami vállalatoknál a jövő évre előirányzott, átlagosan 12 százalékos béremelés felosztásával kapcsolatos tárgyalások - írta a szerdai Magyar Idők.
A választások közeledtével a kormány két kézzel szórja a pénzt, vagy legalábbis igyekszik úgy csinálni, mintha mindenkinek juttatna valamit. Az egészségügyi dolgozók most úgy kaptak fizetésemelést, hogy a bérük nem lesz magasabb. - írja b1.blog.hu.
Az oktatói-kutatói közalkalmazotti kör tervezett bérminimumának rögzítéséhez az intézményeknél a szükséges források rendelkezésre állnak - közölte Palkovics László felsőoktatási államtitkár pénteki online fogadóóráján.