Az évszakok változása a Föld éghajlatának természetes folyamata, amelyet az évszakokhoz kapcsolódó hőmérsékleti változások és a napsugárzás időbeli és térbeli változása okoz. Azonban az éghajlatváltozás hatására az évszakok és a hőmérsékleti viszonyok is megváltozhatnak.
A hústermelés a felelős az élelmiszeriparban keletkező üvegházhatású gázok 60 százalékáért egy amerikai kutatás szerint. A hústermelés közben világszerte 28-szor annyi üvegházhatású gáz kerül a légkörbe, mint a növénytermesztés közben, ráadásul a legtöbb gabonát a vágóállatok etetésére termesztik - mutatott rá az Illinois-i Egyetem tudósainak tanulmánya.
Elveszítette stabilitását az atlanti-óceáni áramlatrendszer, összeomlásának korai jelei mutatkoznak egy új kutatás szerint. Ha ez megtörténik, annak világszerte pusztító következményei lehetnek, de elsősorban az európai klímára lehet súlyos hatással.
Az ENSZ éghajlatváltozással foglalkozó kormányközi testületének (IPCC) nemrégiben közzétett jelentéséből kiderült, hogy bolygónk tönkretétele sokkal intenzívebb irányt vett, mint azt korábban prognosztizálták.
Ha még van bárki is, aki kételkedik a globális felmelegedés tényében, annak a nemrég publikált legújabb tanulmányt ajánlanánk, melyben leírták, hogy ekkora mértékben a Föld korábban csupán évezredek alatt váltott klímát a különböző égövekben.
Több száz tó vizének oxigénszintje csökkent az elmúlt négy évtizedben az Egyesült Államokban és Európában - figyelmeztetnek kutatók, akik szerint a fogyatkozó oxigénszint fokozott halpusztulást, algavirágzást és metánkibocsátást eredményezhet.
A klímaváltozásnak mélyreható, azonnali és súlyosbodó következményei vannak az emberi egészségre nézve. Ez alól egyetlen ország sem élvez kivételt - derül ki a The Lancet Countdown elnevezésű nemzetközi együttműködés révén született éves jelentésből.
A koronavírus mindeddig több mint félmillió emberéletet követelt világszerte, az Oxfam által kiadott friss jelentés szerint azonban a vírus miatt rosszabbodó éhínségben több ember hal meg naponta, mint magában a koronavírusban – számol be a hírről a CNN.
„Melegszik a pite „ mondhatnánk ezt másképpen, tapasztalva a Klíma krízis körüli történéseket. A harmadik Globális Klíma Sztrájkon Budapest és számos más magyar város is kivette részét a munkából, eddig soha nem tapasztalt mennyiségben tüntettek a fiatalok a klíma változás, helyesen klíma válság megfékezésért, mintegy 6000-8000 fő csak a fővárosban.
Unalomig ismételgetett tény, hogy ha nem fogjuk vissza a fosszilis energiaforrások használatát, akkor nagyon nagy slamasztikába kerülünk, azt azonban egyetlen kutató se gondolta volna, hogy ezzel olyan felhő-visszacsatolási hatást válthatunk ki, ami további 8 Celsius-fokkal megdobná az átlaghőmérsékletet. - írja az Origo