Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Talán ma már nem mindenki emlékszik rá, de Vitézy Tamás nem olyan régen még gazdag és fontos ember volt, egy kisebbfajta oligarcha, szegről-végről Orbán Viktor rokona, a fideszes propaganda egyik korai formájának (a Helyi Téma című ingyenes lapcsaládnak) finanszírozója.
Most olyan választás jön, amelyet akkor is a Fidesz nyer, ha elveszíti azt. Körülbelül így lehetne megfogalmazni azt a vélekedést, amely mostanában ugyanúgy megjelent mind ellenzéki körökben, mind kormányoldalon.
Nem tudom, miért, talán, mert így vagyok összerakva, talán, mert a társadalmi leszakadás problémájában dolgozok, vagy, csak mert igazságtalannak tartom, hogy tömegek élnek esélytelenségben, a pénzzel való villogás nagyon taszít, és egyszerűen felfogni sem bírom azokat a viszonyulásokat, amelyekhez nem tudom, miféle teljesítmény juttat hozzá embereket.
A választások előtt informális kapcsolatokon keresztül mélyállamot építve betonozza be hatalmát a Fidesz, miközben a kormányzati intézkedésekkel a hozzá közelállókat erősíti, írja a Korrupciófigyelő jelentés. - írja a Szabad Európa
„Karácsony Gergelyék levele – ami ügyes politikai húzás volt – egy újabb jelzés arra, hogy az ellenzék erősödik Orbánnal szemben, és egy újabb olyan elem, ami erősíti a kínai vezetés véleményét, miszerint nem biztos, hogy hosszú távon lehet tervezni az Orbán Viktorral és társaival” – állítja Odze György.
„Ebben a pozíciójába Szijjártó marad, ami volt: Orbán szóvivője... valójában nincs szabad keze, mert az utasításokat a cselkevéshez közvetlenül Orbántól kapja, aki amúgy is egyszemélyi, kézivezérlésű irányító, s nehéz elképzelni, hogy éppen Szijjártó cselekedhet szabadon” – összegezte véleményét Balázs Péter a Hírklikknek
Csak azért, nehogy meglepetés érje a kormánnyal szemben politizálókat, számoljanak annak lehetőségével, hogy a Fidesz minden alkalommal lehallgatja és megfigyeli őket – mondta Harangozó Tamás MSZP-s képviselő Czeglédy Csaba esete kapcsán.
És hogyan lehetséges, hogy egy kicsi ország miniszterelnökeként jelentős befolyást tud gyakorolni az EU-ra? – tette fel a kérdést a bécsi Falterben Oliver Schmidt, a Bécsi Egyetem Délkelet-Európával foglalkozó professzora Paul Lendvai újra megjelent Orbán-életrajzáról írt recenziójában.
Az orbáni önkény ellen szegülők, kárvallottak áldozatok, milliói kikényszerítették hat demokratikus értékek mellett kiálló párt szövetségre lépését. (remélhetően nem csak a kényszer hatására, és nem rövidlátó párt, vagy egyéni érdek miatt!)
Azonos szituációkban az emberek többféleképpen gondolkodnak és cselekednek, ez megnehezíti vagy éppen lehetetlenné teszi annak megítélését, hogy mi is az igazán jó és mi a rossz. A politika világára ez hatványozottan igaz. Mivel a politikai cselekvések és döntések nem csupán a döntésben résztvevők és azok közvetlen környezetének életét befolyásolják, hanem egy ország lakosságának életére is hatással vannak.
Orbán Viktornak semmi más nem számít, csak a 2022-es győzelem. Járvány ide, emberek oda, önkormányzatok amoda, az a lényeg, hogy az ellenfeleit megfossza minden cselekvési lehetőségtől – mondta Kéri László politológus
A Kínai Kommunista Párt közel kétmillió tagjának kerültek ki a legfontosabb személyes adatai, ám a legújabb szivárogtatásból az is kiderült, hogy a legtöbbjük a legnagyobb nyugati országoknál és kormányoknál, többek között Ausztráliában, az Egyesült Királyságban és az USA-ban.
Sokan próbálják megfejteni, mi volt a szándéka Vlagyimir Putyin orosz államfőnek azzal, hogy például Oroszország elvette Ukrajnától a Krím félszigetet, illetve, hogy orosz trollok csapata rendszeresen belepiszkál amerikai választásokba. Világhatalmi álmok vagy valami más van ezek mögött?