A Külügyminisztérium másfél évvel ezelőtt megsemmisítette a brutálisan túlárazott és használhatatlan kínai lélegeztetőgépek beszerzésének legfontosabb iratait, melyek alapján megállapítható lett volna a bűncselekmény elkövetése.
Két, a szicíliai maffiát üldöző bíró elleni merényletben vett részt, megölte egy rivális bandavezér terhes barátnőjét, és részese volt egy példátlanul kegyetlen bűncselekménynek: egy áruló elrabolt kisfiát több mint két évig tartották fogva, aztán megfojtották, majd savban oldották fel tetemét, hogy a családtagjai el se temethessék. Matteo Messina Denarót harminc éven át üldözték, távollétében életfogytiglanra ítélték, de nem tudtak a nyomára bukkanni. Pedig el sem hagyta szülőföldjét.
A Netflixen 2015-ben debütáló Narcos című sorozat első két évada valósághűen mutatta be a Pablo Escobar vezette Medellin kartell életét, kereskedelmi útvonalait, valamint Kolumbia és az Egyesült Államok kapcsolatát a kábítószer-csempészet és -kereskedelem elleni harcban. Utóbbi kettőről a sorozatokon kívül számos könyv is született, ezekből válogattunk ki négyet, magyar és külföldi szerzők műveit.
Hosszú szünet után ismét izgalmas történetekkel jelentkezett a török maffiafőnök, Sedat Peker, aki tavaly májusban nyilvánosan szembefordult a török kormánypárttal és milliók által megtekintett YouTube-videókban kezdett el részletesen mesélni a regnáló elit sötét titkairól.
A politikai pályakezdő Putyin nemcsak a KGB, de a helyi maffia támogatására is számíthatott, sőt az ő segítségükkel tudta átvenni az irányítást Oroszország második legnagyobb városában. Anatolij Szobcsak volt a polgármester, de az erős ember a külvilág számára ismeretlen Vlagyimir Putyin.
Rocco Morabitót, az olasz 'ndrangheta maffia tagját Brazíliában tartóztatták le, két évvel azután, hogy megszökött egy uruguayi börtönből. A "kokain királyaként" ismert férfi rabtársaival együtt a börtön tetején keresztül szökött meg.
Dezső András, az Index újságírója jelen könyv előszavának tanúsága szerint majd’ tizenöt évvel ezelőtt kötetigénnyel már hozzálátott a Los Angeles-i „magyar maffia” történetének feldolgozásához, de a fenyegetések és más akadályok miatt végül lemondott terve megvalósításáról. - írja az ujszo.com.
Magyarországon a demokratikus homlokzat mögött Orbán Viktor azért küzd, hogy megóvja politikai-gazdasági klánját a büntetőjogi felelősségre vonástól, ez magyarázza unióellenes beállítottságát. - írja a Der Standard
Az ajánlat egyszerű volt és csábító: ölj meg egy embert, cserébe kapsz ötvenezer eurót (körülbelül 16 millió forintot) és elengedjük a több mint húszezer eurós (hatmillió forintos) tartozásodat. Zoltán Andruskó szlovák pizzériás gyorsan rábólintott az ajánlatra, döntése pedig örökre megváltoztatta Szlovákia történelmét.
Az aktuality.sk szlovák hírportál leközölte szerdán meggyilkolt tényfeltáró újságírója, Ján Kuciak utolsó, befejezetlen írását. Az állítólag az olasz maffiához közel álló személyek szlovákiai tevékenységével és helyi kötődéseikkel foglalkozó cikket több más, főként kormánykritikus médium is átvette.
Az elmúlt héten újabb, minden eddiginél összetettebb támadás indult újságírói munkám ellen. Rögzítem és összefoglalom az eseményeket, egyrészt azért, hogy a nyomásgyakorlás ténye publikus legyen, másrészt azért, hogy ha további atrocitás ér, akkor bizonyítékként itt legyen a lajstrom.
Nem ereszti el a bűnszervezet vádját a tavaly nyár óta 250 millió forintos óvadék ellenében házi őrizetben lévő Vizoviczki László és társai adócsalási ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) – értesült a PestiSrácok.hu.
Donald Trump gyanús orosz kapcsolatai nem merülnek ki abban, hogy Szergej Lavrov külügyminiszterrel és Szergej Kiszliak washingtoni nagykövettel parolázik a Fehér Ház ovális irodájában közvetlenül azután, hogy kirúgja az FBI igazgatóját. Trump kapcsolatrendszerében Budapestről ismert maffiózók is feltűnnek. - írja a Napi.hu.
A magyar származású, 87 éves üzletember, aki önmagát „a Közép-európai Egyetem büszke alapítójaként” emlegeti, azt a tanulságot vonta le a CEU elleni támadásokból és az egyetem melletti kiállásból, hogy az általa kívánatosnak tartott nyílt társadalmak megőrzéséhez nem elég bízni a jogállamban, hanem „ki kell állni azért, amiben hiszünk”. - írja az mno.hu.
Két éve még hazaárulással vádolta meg Semjén Zsolt az Indexet, miután írtak a magyar állampolgársággal kapcsolatos visszaélésekről, most Lázár János elismerte: a kormány tudja, hogy üzletelnek az állampolgársággal - írja a Propeller.