A munkahelyi balesetek komoly dolog. Egy 2020-as tanulmány szerint a leggyakoribb sérülések közé tartoznak a mozgó tárgyaknak való ütközés, a magasból való leesés és a zuhanó tárgyaknak való ütközés. A munkahelyi sérülések ilyen következményei minimalizálhatók a megfelelő munkaruházat alkalmazásával és használatával az olyan veszélyes munkahelyeken, mint az építőipar, a bányászat, az olaj- és gázkitermelés, a logisztika és a gyártó raktárak.
A stressz, vagyis az olyan helyzetek, amikor úgy érezzük, képtelenek vagyunk megküzdeni az elénk tornyosuló kihívással, ráadásul a veszteség lehetősége is feszültséget kelt bennünk, az életünk és a munkánk szerves része – ez a koronavírus-járvány kitörése óta fokozottan igaz.
Ahogyan az elmúlt hónapokban a megváltozott munkarend és a távoli munkavégzés, úgy a munkahelyekre való visszatérés is kihívást jelenthet a cégeknek és a dolgozóknak. A folyamat ezért lassabb, fokozatosabb és tudatosabb lépéseket kíván, ahol az egészségmegőrző intézkedések mellett a pozitív jövőképre és a mentális támogatásra is figyelmet kell fordítani – hívja fel a figyelmet a K&H.
A pokoli meleg és az embertelen munkakörülmények miatt több száz külföldi vendégmunkás halt meg Katarban az elmúlt években – derült ki a Guardian brit napilap írásából. A lap egy kardiológiai szaklap kutatásait is közölte, mely szerint közvetlen összefüggést találtak a halálesetek és a hőség között. Katarban gőzerővel folyik a felkészülés a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra, és félő, hogy további emberáldozatokat követelnek az építkezések.
Az általános látképet elrontja a térkövek között feltörekvő gaz. Ez ellen nem könnyű a védekezés, mert a gyomnövények pontosan a szívósságukról ismertek, ezért képesek oly sok helyen felütni a fejüket és mostoha körülmények között is kitartani.
Sajnos nincs információm arról, hogy ekkora kaliberű művelet elvégzése más magyar településen mennyi időt vesz igénybe, de "Szent István városában" erre is - úgy néz ki - hónapokat kell várni.