Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Túl korai még erről beszélni – mondta Vera Jourova, az Európai Bizottság alelnöke azzal kapcsolatban, hogy mennyiben viszi közelebb Magyarországot az uniós forrásokhoz az, hogy elfogadta a parlament az igazságügyi reformot.
„Voilà: ez Brüsszel, egy ördögi rendszer” Az igazságügyi miniszter már intézményesült hungarofóbiát, boszorkányüldözést vizionál Európa közepén, és téves vágánynak tartja Oroszország elítélését az ukrajnai agresszió miatt.
Rendelkezésre állnak a magyar agrárvállalkozások fejlesztésére szánt uniós források, azonban a magyar kormány jóideje mégsem írt ki a 2021-2027-es támogatási ciklusra vonatkozó pályázatot – jelentette ki strasbourgi online sajtótájékoztatóján Ujhelyi István EP-képviselő.
Az uniós források körüli elhúzódó vita, Magyarország energiakitettsége Oroszország felé, valamint a bedőlő hitelek számának várható növekedése mind olyan lefelé mutató kockázatok, amelyek a Moody's szerint erőteljesen meghatározhatják a hazai gazdaság rövid- vagy középtávú pályáját.
A januári leminősítés után további negatív lépések fenyegetik Magyarország adósbesorolását, amennyiben nem sikerül megállapodni az uniós források folyósításáról – olvasható ki a Standard & Poor’s Portfolionak küldött válaszaiból.
Az elmúlt hónapokban, hetekben igazán sok szó esett a Magyarországnak járó különböző uniós forrásokról, nagyrészt azért, mert azokat az Európai Bizottság és a Tanács nem, vagy csak nagyon komoly feltételekkel hajlandó odaadni Magyarországnak.
Lengyelország szerdán jelezte: nem járulnak hozzá annak a megállapodásnak az elfogadásához, amely tartalmazná a Magyarországnak járó, befagyasztott uniós forrásokról, valamint a helyreállítási alap pénzeiről szóló megegyezést is. A kompromisszumra azért lenne nagyon nagy szükség, mert idén év végéig a helyreállítási alapról mindenképp kellene egy megegyezés.
Integritás Hatóság és Korrupcióellenes Munkacsoport: ez a két új szervezet lép hamarosan, még novemberben színre, hogy Brüsszel kedvéért felszámolja a magyarországi korrupciót, és éberen őrködjön az uniós források tisztességes felhasználása felett. Megérkezett a törvény, amely részletesen leírja a két új hatóság működését. - írja az Index
Megindította Magyarországgal szemben a jogállamisági mechanizmust az Európai Bizottság. Bár korábban lehetett arról hallani, hogy Lengyelország is érintett lesz, a brüsszeli testület ezt nem tartotta indokoltnak.
Arra kérték az Európai Unió intézményeit és tagállami kormányait, találjanak megoldást arra, hogy az Orbán-kormány önzése ne lehessen akadálya az európai és a magyar gazdasági válság megoldásának. - írja a Népszava
A magyarországi médiában jelentősebb „szakmai” vitát váltott ki Thomas Piketty francia (sztár)közgazdász cikke, amely a visegrádi országokat külföldi tulajdonú országoknak nevezte, ahonnan több pénz áramlik ki a nyugati cégeken keresztül, mint amennyi beruházás vagy uniós forrás érkezik.
A közgazdászprofesszor a Népszavának adott interjúban egy olyan kort vizionált, amikor vége a gazdasági kegyelmi állapotnak, és egymás torkának fognak ugrani az uniós és magyar adófizetői pénzen kitartott oligarchák. Mellár Tamás szerint a magyar gazdaság nagyon sérülékeny és ha ma lenne egy újabb válság, újra rosszul reagálnánk.