Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Az Egészségügyi Világszervezet vezetője hétfőn az ENSZ egészségügyi ügynökségének éves közgyűlésén arra sürgette az országokat, hogy hajtsák végre a következő világjárványra való felkészüléshez szükséges reformokat - írta meg a Reuters.
A világ egyik legveszélyesebb betegségének tartott kanyaró ismét nagy gondokat okoz, elsősorban Afrikában, ahol a koronavírus-járvány miatt megszakadtak a kanyaró elleni oltási kampányok a gerekeknél. Szövődményei közé tartozik a vakság, a tüdőgyulladás és a halál – számol be a hírről a Reuters.
„Ez az ellátás embertelen, megalázó és sérti az emberek jogait” – olvashatjuk az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemrég megjelent, ingyenes képzési anyagában, annak kapcsán, hogy „a világ számos mentális egészségügyi szolgáltatásában olyan ellátást kapnak az emberek, amely számukra nem elfogadható és nem segíti a gyógyulásukat”.
A koronavírus-világjárványnak akkor lesz vége, „amikor a nemzetközi közösség úgy dönt, hogy véget vet neki”, hiszen minden eszköz rendelkezésre áll a vírus elleni küzdelemhez – szögezte le Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója vasárnap a berlini egészségügyi világkonferencián.
Új, 26 szakemberből álló kutatócsoportot állított fel az Egészségügyi Világszervezet a koronavírus eredetének vizsgálatára. Michael Ryan, a WHO egyik vezetője szerint ez lehet az utolsó esély, hogy sikerüljön megtalálni a járvány kiindulópontját - írja az Euronews.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legutóbbi adatai szerint az elmúlt harminc évben négyszeresére emelkedett a cukorbetegek száma világszerte. Csak Magyarországot tekintve is rémisztőek a statisztikák: a 2003-2017-ig tartó időszakban a 19 évnél idősebb korosztálynál megduplázódott, míg a 0-18 éves korosztály esetében több mint kétszeresére nőtt a megbetegedések száma.
Egyetértési nyilatkozatot tett a magyar kormány és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a világméretű humanitárius válságokkal szembeni együttműködés és a válsághelyzeti orvosi ellátás előmozdításáról - tájékoztatta a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.
A WHO főtitkára elismerte, hogy túl korán zárták ki annak lehetőségét, hogy a koronavírus egy laborból szabadult ki, egyúttal nagyobb átláthatóságot kért Kínától a vírus eredetének megállapítása érdekében.
Maga az Egészségügyi Világszervezet emelt szót a napokban az emberi jogokat sárba tipró kényszerkezelések ellen, amelyek teljes egészében átszövik a mentális egészségügy rendszerét a világ országaiban, és ez alól Magyarország sem kivétel. A WHO által kiadott júniusi jelentés a megoldásokra is rámutat – úgy tűnik, végre helyre kerülhetnek az emberi jogok a pszichiátria útvesztőiben.
A média és a szakértők egyre nagyobb körében kezd hitelességet nyerni az elmélet, miszerint a koronavírus nem természetes, zoonotikus ugrás eredménye, hanem inkább „laborszökevény” lehet a Vuhani Virológiai Intézetből.