Deutsch Tamás szerint az egészségügy megérkezett a Neumann-galaxisba
Aha. Neumannak elvei vannak, a galaxisban vannak stopposok és amúgy Guttenberg-galaxisról szoktunk beszélni, mínusz Deutsch Tamás.
A Gutenberg-galaxis kifejezés az emberi kultúrtörténetnek arra a szakaszára utal, amelyben a nyomtatott könyv, mint ismeretközlő közeg kiemelkedő szerephez jutott (a 15. századtól napjainkig).
Az általunk ma Neumann-elveknek nevezett kritériumrendszert elsőként az 1945-ben kiadott „First Draft of a Report on the Edvac” című művében publikálta.Az első elektronikusan működő számítógép, az ENIAC építési tapasztalatai alapján a számítógép építéséhez nélkülözhetetlen alapelveket Neumann János matematikus dolgozta ki,
De lépjünk túl Deutsch Tamáson és felemelő szavain. Múlt hét csütörtökön több kormányzati szereplővel zárult az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) zárókonferenciája.
Pintér Sándor, mint az informatikai területért felelős belügyminiszter a mostani fejlesztés jelentőségét a gőzgépéhez hasonlította az ipari forradalomban, és úgy fogalmazott: az EESZT bevezetésével Európa egyik vezető informatikai szereplőjévé válhatunk. Pintér Sándor kijelentette: az EESZT működőképes rendszer – még ha kezdetben jelentkezhetnek is problémák –, és mindenki előnyére fog szolgálni. Jelezte: call centert fognak működtetni, így ha probléma merülne fel, azt azonnal orvosolni fogják.
Az új rendszer három fő célja a biztonság, a hatékonyság és a kényelem – összegezte Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár. (magyaridok.hu)
Ja, a hájpolás az e-Receptnek és e-beutalónak szólt.