Egész Kelet-Európa összefogott Botka leváltására
Munkában a Nemzetközi Együttműködés Rendszere. - írja a b1.blog.hu.
Érdemes időnként ránézni a szegedi kampányra is, mert ott zajlik ám az élet igazán.
- Azzal kezdődött, hogy a szegedi fideszes polgármesterjelöltről, Nemesi Pálról kiderült, nincs elég lájkolója és followere a Facebookon, ezért kénytelen volt Szerbiából vásárolni.
- Aztán azzal folytatódott, hogy a milliárdos árbevételű építőipari cégtulajdonos elismerte, melósa sincs elég, ezért Ukrajnából importálnak vendégmunkásokat.
- Legutóbb, most a héten meg az derült ki, hogy Nemesinek aktivistája sincs elég, plakátolókat meg Romániából volt kénytelen hozatni.
Úgyhogy most már teljesen világos, Botka László leváltására összefogott teljes Kelet-Európa. (Már csak a lengyel testvéreket kellene még valahogy bevonni.)
Tovább egyelőre még maguk a szegediek is hiányoznak ebből a példás nemzetközi együttműködésből, de a kormánypropaganda szerint már az ő csatlakozásuk se várat magára sokat. Tekintve, hogy egy ún. "amerikai metodikával készült" (bármit is jelentsen ez) felmérés kimutatta szerintük, hogy Szegeden 71 százalékos a jobboldali szavazók aránya. Szóval
a kormánypropaganda azt állítja, Szeged tulajdonképpen egy markánsan jobboldali város.
Azt nem lehet tudni, hogy a módszer rossz, és magukat is becsapják, vagy csak a választóknak hazudnak, de a holtbiztos tényt némileg árnyalja, hogy
- a csongrádi megyeszékhelyen a májusi EP-választáson is csúnyán (60-40-re) kikapott a Fidesz-KDNP az ellenzéktől.
- Az meg biztos csak valami fatális véletlen lehet, hogy a kormánypropaganda szerint stabilan jobboldali többségű város 17 éve baloldali polgármestert választ.
A Szegedma nevű agitka ráadásul azt is állítja, Botka László ezúttal leváltható. De nem azért, mert Nemesinek több szavazója lenne, ezt még ők se merik bevállalni, hanem azért, mert csak.
Ugyanezt a trükköt, miszerint Botka leváltható, szoros és kiélezett a verseny, nagyon feljött a Fidesz jelöltje, egyébként már 5 éve is ellőtte a szavazók mozgósítására ugyanez a kormányorgánum, de akkor se jött be.
2014-ben Botka - Szegedma által jósolt 2 százalékos különbség helyett - végül 14 ezer szavazatos, 22 százalékos fölénnyel verte a Fidesz akkori emberét.
Forrás: b1.blog.hu
A 2014-es, a 2018-as és a 2019-es eredmény se azt mutatja tehát, hogy sok esélye lenne a kormánypártoknak a szegedi önkormányzati választáson. Babér nekik legfeljebb akkor teremne, ha valahogy el tudnák érni, hogy ők számolják a szavazatokat.
Vagy legalább azt, hogy a szerbiai lájkolók, ukrajnai vendégmunkások és a romániai plakátolók is szavazhassanak.