Elon Musk ad 6 milliárd dollárt, ha precízen levezetik neki, ez hogyan oldaná meg az éhínséget a világon
Elon Musk kész adni 6 milliárd dollárt a vagyonából a globális éhínség megoldására, ha precízen levezetik neki, hogyan oldaná meg ez az összeg a problémát, és transzparens módon költenék el – jelezte Twitteren az amerikai milliárdos, aki vagyona értéke alapján jelenleg a világ leggazdagabb embere.
A Bloomberg azt írja, Musk tweetjei arra reagálnak, hogy korábban David Beasley, az ENSZ Világélelmezési Programjának igazgatója arra kérte a milliárdosokat, hogy „most az egyszer lépjenek fel”, tegyenek az éhínség ellen. Beasley tweetjében külön is megnevezte Jef Bezost és Elon Muskot, a gazdaglista első helyén egymást váltogató milliárdosokat és azt mondta, 6 milliárd dollár 42 millió embert segíthetne megóvni az éhhaláltól.
Musk vasárnap válaszolt a felszólításra, és azt írta: ha a Világélelmezési Program átlátható és nyílt elszámolást alkalmazva „ebben a Twitter-folyamban pontosan leírja, hogy 6 milliárd dollár hogyan fogja megoldani a világ éhezését, akkor azonnal eladok Tesla részvényeket ebben az értékben, és odaadom a pénzt” – írta Musk.
Fact check:
— Dr. Eli David (@DrEliDavid) October 30, 2021
2% of @elonmusk's wealth is $6B
In 2020 the UN World Food Program (WFP) raised $8.4B. How come it didn't "solve world hunger"?
_ pic.twitter.com/x6w0MJ3Buc
Musk cége, a Tesla a múlt héten csatlakozott ahhoz a maroknyi vállalathoz, amelynek értéke meghaladja az 1 billió dollárt. Így a 6 milliárd dolláros összeg csak egy töredéke lenne Musk jelenlegi 311 milliárd dolláros nettó vagyonának. Vagyonnövekedési üteme a cég értéknövekedésével összhangban az utóbbi időben különösen gyors volt, csak október 29-én 9,3 milliárd dollárral lett gazdagabb.
Az éhezés problémája azért lett kiemelt téma mostanában ismét, mert az élelmiszerárak rettenetesen elszálltak az elmúlt időszakban, a FAO árindexe 33 százalékkal magasabb szinten állt szeptemberben, mint egy évvel azelőtt. Az élelem inflációja jelentős kihívás elé állítja azokat a szegény országokat, amelyek az élelmiszer jelentős részét importálni kényszerülnek.
Az ENSZ Világélelmezési Programja már tavasszal jelezte, hogy 2021 a járvány és a klímaváltozás okozta globális élelmiszerkrízis miatt különösen rossz év lesz az éhezés szempontjából. (Telex)