Horn Gábor Orbán csicskája
Horn Gábor bejelentette, hogy igennel szavaz Orbán népszavazásán.
Ezzel meg is teszi azt a szívességet a diktátornak, hogy hozzájárul az érvényességi küszöb eléréséhez. Még szerencse, hogy alig akad, aki adjon a szavára. A jelenség azonban figyelemreméltó.
A Medgyessy-, majd a Gyurcsány-kormány koalíciós egyeztetésért felelős államtitkáról nem azt várná az ember, hogy ne ismerje fel az orbáni népszavazás abszurditását. Nehezen értelmezhető, hogy éppen Horn ne lenne tisztában azzal, miért született ez a népszavazás? Hogy Völner államtitkár már külföldön is elismerte, hogy mindez kamu, terelés, és hogy az Orbán-kormány pontosan tudja, hogy semmilyen kötelező kvóta nincs. Ami viszont van, az legfeljebb megvetés a kormányunkkal szemben, hogy ilyen ordas gyűlöletkampánnyal halad a Göbbels által kijelölt úton, amely egyszer már világtragédiához vezetett.
De Hornt ez nem érdekli. Ő igennel szavaz. Elmegy, felveteti magát a szavazók listájára és behúz egy igent, mintha nem tudná, hogy minden érvényes szavazat Orbán politikai céljait szolgálja. Az érvényesség elérése legitimálja ócska és hazug szándékait. Horn ne tudná, hogy ha a résztvevők több, mint fele érvényes voksot ad le, akkor Orbán tort fog ülni, hogy a szavazók többsége fele ért egyet. Horn ne értené, hogy ezzel a felhívással a demokratikus ellenzéket gyengíti?
Olyan sztori ez, amely kristálytisztán mutatja meg, hogy a balliberális értelmiségi elit mekkora felelősséget visel Orbán mai hatalmának létrejöttében. Elég megnézni, hogy a néhai SZDSZ még ebben a gyűlöletgerjesztő és alávaló népszavazásban is képes többfelé húzni. Horn Gábor és Fodor Gábor igennel szavaz, Kuncze Gábor és Magyar Balint távol marad. Horn esetében még az a krakélerség is szerepet játszhat, hogy ő volt, aki a 2008-as, alkotmányellenes, vizitdíjas-, tandíjas népszavazáson belemondta a Hír TV kamerájába a Gyurcsány Ferencre vonatkozó trágár megjegyzését. Ne feledjük, Horn akkor a kormány államtitkára volt, ráadásul a koalíciós egyeztetésért viselt felelősséget. Olyan kizárt, hogy azért mond most igent, mert az ellenfelének tekintett Gyurcsány a távolmaradás mellett érvel? (A történethez tartozik, hogy Horn a gyalázatos és illojális mondat után a helyén maradhatott, hogy az MSZP-SZDSZ koalíció folytathassa a munkát. Ez a világon sehol máshol nem történhetett volna meg, bárhol másutt azonnal repült volna.)
A népszavazáson való részvétel után a Horn vezette Republicon Intézet valódi hovatartozása sem lehet kétséges.