Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A csökkenő tendencia ellenére az Európi Unióban továbbra is jelentős a nemek közti bérszakadék. Az Eurostat egy friss felmérésében a nők és férfiak átlagos bruttó órabére közötti különbséget vizsgálta meg. 2021-ben szűkülő bérkülönbségről és az egyes tagországok közti látványos szakadékról beszélhetünk.
Jelenleg csak 10 uniós ország fogadott el jogi keretet a bérek átláthatóságára vonatkozóan, holott a transzparencia nem csupán a munkavállalók tájékoztatáshoz való jogát és a nemek közötti bérszakadék csökkentését biztosítja, de lehetővé teszi a fizetések átláthatóságát is az álláskeresők számára.
A nők és a férfiak egyenlő bérezést, bánásmódot, lehetőségeket érdemelnek, az egyenlőség, amely az Európai Unió egyik alapvető értéke, az emberek függetlenségének és szabadságának sarokköve is egyben - hívták fel a figyelmet Vera Jourová, Nicolas Schmit és Helena Dalli uniós biztosok hétfőn, az egyenlő bérezés európai napjának alkalmából közzétett sajtóközleményükben.
Nem elég felkészült a gazdaság egy jövőbeni recesszió időszakára - vélekedett Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) korábbi elnöke, aki szerint a 2032-es olimpiai rendezésre akár pályázhatna is Budapest. - írja a nepszava.hu.
A Közép-Dunántúlon nagyot ugrottak a bérek, de a fővárosi 272 300 forintos fizetéssel még nem versenyeznek. A pénzügyi szektorban már 400 ezer forint fölött jár az átlagos kereset. Apró jel, hogy a növekedési ütem országosan megtorpant.
Cselekvési tervet terjesztett be hétfőn az Európai Bizottság (EB) azzal a céllal, hogy mielőbb felszámolják a nemek közötti bérszakadékot, amelynek mértéke a legfrissebb adatok szerint átlagosan 16,3 százalék az Európai Unióban.
Miután a második negyedévben hatalmasra növekedett a bérszakadék a legmagasabb és a legalacsonyabb nettó bért regisztráló megyék között, a harmadik negyedéves számok a szakadék további mélyüléséről árulkodnak. Ezzel újabb történelmi rekordra nőtt a differencia.