h i r d e t é s

Varga Judit szerint az ellenzék "rossz csatornát néz"

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Varga Judit szerint az ellenzék "rossz csatornát néz"

2021. július 01. - 06:06

Az igazságügyi tárca vezetője szerint honfitársaink döntő többsége a magyar érdekek brüsszeli képviseletét várja el a megválasztott vezetőktől, nem pedig fordítva.

A kép illusztráció! - Forrás: Varga Judit Facebook oldala

"Az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek most épp az uniós vezetők szoknyája mögé bújva terjesztik az álhíreket" - írta Facebook-oldalán Varga Judit.

Az igazságügy-miniszter ebben arra a levélre reagált, amelyet több pártvezető  küldött az Európai Unió vezetőinek. A miniszterelnök-jelöltek azért fordultak az tagállamok vezetőihez, hogy  Magyarország az EU tagja maradjon 2022 után is. Levelükben megemlítik azt is, hogy Orbán Viktor célja Magyarország kivezetése a közösségből. 

Varga Judit ennek kapcsán jelezte "Gyurcsány Ferenc csapatának, hogy rossz adást néztek", mivel nem a magyar miniszterelnök beszélt Magyarország kiléptetéséről, hanem Mark Rutte. Őt egyébként a hazai ellenzék holland szövetségesének nevezte. "Gondolom, nem csak számomra érthetetlen, hogy az ellenzéki térfélen még mindig nem tűnt fel, hogy a honfitársaink döntő többsége a magyar érdekek brüsszeli képviseletét várja el a megválasztott vezetőktől és nem a brüsszeli érdekek Magyarországon történő képviseletét" - zárta sorait Varga Judit. 

A kommentek változatosak voltak a bejegyzés alatt. Többen dicsérték a miniszter gondolatait, ám akadt, aki megjegyezte:  változtatni kellene a magyar külpolitikán, mivel Európában mindenki "hülye" és csak a magyar kormány tudja a helyes irányt. (nepszava.hu)