h i r d e t é s

8 példa arra, hogy a kormány nem az egész nemzetet, csak a saját szavazóit képviseli

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

8 példa arra, hogy a kormány nem az egész nemzetet, csak a saját szavazóit képviseli

2018. július 09. - 17:35

Orbán Viktor a választások után azt ígérte, hogy az egész országot fogja képviselni. 

Illusztráció: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Az azóta eltelt három hónap azonban megmutatta, hogy a Fidesz csak a saját értékvilágát képviseli, miközben újabb konfliktusokat gerjeszt a magyar társadalomban. Fodor Gábor, a Liberálisok elnöke pontokba szedte, hogy csak a választások óta mely társadalmi csoportok ellen intézett elemi támadást a fideszes többség:

  1. Támadás a tudományos élet, az MTA ellen. A kormány a CEU után a tudományos élet legfontosabb szereplője ellen is támadást intézett. Az MTA költségvetésének átszabásával veszélybe kerül a magyar tudományos élet függetlensége és jövője.
  2. Támadás a civilek ellenA Stop Soros törvénycsomagot azért alkotta meg a kormány, hogy ellehetetlenítse a jogvédő civilek munkáját, felszámolja a független szervezetek munkáját. A Liberálisok a kezdettől fogva felléptek az alapvető jogokkal és az Alaptörvénnyel szembemenő törvénycsomaggal szemben: egyeztetésre hívtuk a legnagyobb civil szervezeteket és a parlamenti ellenzéki pártokat, előzetes, majd utólagos normakontrollt kezdeményeztünk a Stop Soros miatt.
  3. Támadás a hajléktalanok ellen. A kormány saját szociálpolitikájának kudarcát a hajléktalanokon akarja elverni. Cinizmus, hogy közmunkával és pénzbírsággal akarják büntetni azt, ha valakinek nincs otthona, és az utcán kénytelen tölteni az éjszakáit.
  4. Támadás az LMBTQ+ közösség ellen. A hétvégén volt a Pride, ahová elhívtuk a kormány államtitkárát, Novák Katalint. Nem jött el, a válaszából pedig az is világosan látszik, hogy a Fidesz továbbra sem akar egyenjogúként tekinteni az LMBTQ+ közösség tagjaira.
  5. Támadása a független bíróság ellen. A közigazgatási bírósági rendszer egyik célja, hogy a hatalom számára kényes ügyekben számukra kedvező döntések szülessenek. A kormány egy olyan új bírósági rendszert hoz létre, amely lefokozza a Kúriát, és amelyet a Fideszhez hű bírákkal akarnak feltölteni.
  6. Támadás a gyülekezés szabadsága ellen. Miután a kormány olyan gumiszabályokat hoz, amelyek alapján szinte bármely tüntetést be tudnak tiltani a hatóságok, a gyülekezési- és szólásszabadság ellen is elemi támadást intézett a Fidesz.
  7. Támadás a munkavállalók ellen. A cafeteria-rendszer megnyirbálásával szemben a munkaadóknak és a munkáltatóknak is joggal vannak kifogásaik.
  8. Támadás a magyar kultúra szabadsága ellen. A Billy Eliot című méltán népszerű darab előadásainak számát azután csökkentették drasztikusan, hogy a kormányközeli Magyar idők homofób publicisztikát jelentett meg az Operaház előadásáról. A világszerte nagy sikernek örvendő színdarab azonban nem a homoszexualitásról szól, hanem arról, hogy merjünk küzdeni az álmainkért, bárhonnan is jöttünk. A kormánynak támogatnia kellett volna egy olyan művet, amely reményt adhat a hátrányos helyzetűeknek, ehelyett azonban lejárató kampányt indított a darab ellen.

Fodor Gábor a józsefvárosi időközi polgármester-választás eredményére is reagált sajtótájékoztatóján. Mint mondta, fontos, hogy egy jelölt mögött fel tudott sorakozni az ellenzék és a civil társadalom is, de a vereség megmutatta: nem szerencsés, ha például Budapesten az ellenzék nem pártszínekben indít jelöltet. A Liberálisok elnöke emellett drámainak nevezte a vasárnapi szavazáson tapasztalt rendkívül alacsony részvételi arányt, amely sokat elárul a magyar demokrácia jelenlegi állapotáról.

Fodor Gábor sajtótájékoztatóját élőben közvetítettük a Facebookon: 

Magyar Liberális Párt - Liberálisok