A Magyar Turisztikai Ügynökség a koronavírusra panaszkodik
Az európai trendeket Magyarország sem tudta elkerülni, Magyarország turizmusát derékba törte a koronavírus, napról napra nő a visszamondások száma - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség az MTI-vel.
A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ adataiból az látszik, hogy napról napra nő a visszamondások száma, a három tavaszi hónapra összesítve a foglalások 18,5 százalékát mondták le március 10-e reggelig a top 10 küldő országból, ez a szám a vírus magyarországi megjelenését követő reggelen, március 5-én - az ezt megelőző napokhoz hasonlóan - 16,4 százalékot tett ki.
A TOP10 küldőpiac közül Németország a legjelentősebb, amelynek esetében 13,3 százalékos a tavaszi lemondási arány. Tekintve, hogy Németországból érkezik a legtöbb turista az országba, ezáltal a létrejött foglalások és lemondások darabszáma is e küldőország esetében a legmagasabb.
A tervezett utak lemondási aránya továbbra is magas Izraelből (40,3 százalék), Olaszországból (37,8 százalék) és Romániából (25,4 százalék).
A belföldi foglalások közül arányaiban kevesebb (13,2 százalék) került lemondásra, mint a TOP 10 küldőpiacról érkezők esetében, így a belföldi piacot inkább a kivárás jellemzi - közölték.
Budapesten a foglalások visszamondásának aránya Kína (54,3 százalék) és Izrael esetében (41,1 százalék) a legmagasabb. A korábbi évek azonos időszakával összevetve március-április hónapokban várhatóan 50-60 százalékkal kevesebb külföldi vendég érkezik az országba, a korábbi évek ugyanezen időszakával összehasonlítva. A szállásdíjbevételek 2019 március-áprilisához viszonyítva legalább 40-50 százalék körül esnek vissza az adatok alapján.
Az MTÜ közleményében úgy fogalmaz, "a turisztikai adatok napról napra változnak, amit ma mondunk, holnap már nem biztos, hogy igaz. Úgy gondoljuk, hogy jelenleg nem a számok a legfontosabbak, hanem a vírus terjedésének a megfékezése." (MTI)