h i r d e t é s

Áfacsalás!!! Ha a cégek vagyonát zárolták, miért nem bűncselekmény, ha azt ellopják?

Olvasási idő
5perc
Eddig olvastam
a- a+

Áfacsalás!!! Ha a cégek vagyonát zárolták, miért nem bűncselekmény, ha azt ellopják?

2017. február 02. - 11:16

Nem mindennapi történetként tárulhat elénk az Expert- Bemutatóterem áfacsalás ügye. 

Forrás: Bemutatoterem.net Zrt. / Miss János

Szerkesztőségünk úgy döntött utánajár és cikksorozatként számol be erről az ügyről. Ennek kapcsán kérdeztük Miss Jánost a Bemutatoterem.net Zrt vezérigazgatóját, aki az ügyben gyanúsított, nyilatkozzon lapunkban mi történt a cégekkel és a vagyonokkal.

A 2015 január 21.-i letartóztatásunkat követően több érdekcsoport lendült mozgásba. Több helyen látható átfedés, egyeztetés köztük, de néhány cselekmény elkülönült egymástól.

A Bemutatoterem.net Zrt köré épült fel a gyanúsítás és a sajtókban is erről a cégről lehetett a legtöbbet olvasni.

Ezért R. András, az a tulajdonos és vezető, akit a hatóság (a bizonyítékok ellenére) gyanúsítás nélkül szabadlábon hagyott, ettől a cégtől elszigetelődött, inkább csak a háttérből figyelte, irányította az eseményeket. Teret engedett vérmesebb beosztottaknak, korábbi barátoknak és az alkalomra lecsapó bűnözőknek. Tudomásomra jutott az is, hogy a szabadrablásért cserébe ígéretet kapott, hogy megfélemlítéssel, akár életellenes cselekményekkel gondoskodnakegyes elkövetők arról, hogy a későbbiekben nekem ne legyen módom se a történteket se mást szóvá tenni.

A Bemutatoterem.net Zrt telephelyének, az Ármátrix Kft üzleteinek és az ügyvezetése alatt álló Electrohome Kft üzleteinek kulcsát B. Zsolt büntetőügyünkben gyanúsított ügyvezető vette magához. Mindhárom cég nevében Ő tett nyilatkozatokat, amire a saját cégén kívül nem volt felhatalmazása. Volt olyan eset mikornyilatkozatát a jogosultság hiánya miatt nem is vették figyelembe.

Több esetben viszont a Bemutatoterem.net Zrt és az Ármátrix Kft tulajdonát képező árukészletekből a tulajdonjog vagy a cégek közötti egyenleg ellenőrzése nélkül (tartozik-e a cég egyáltalán) adott ki komoly értékű árukészleteket, amiket a birtokba került cégek utólagosan készített jóváíró számlák kiállításával legalizáltak.

Ezek a visszáruzások, mivel több esetben a készletek zárolása után történtek, csak úgy voltak lehetségesek, hogy hamis nyilatkozat alapján, azt eleve a visszaszállítást végző cégek készletének hazudták, majd ezt cáfolják az utólagosan kiállított jóváíró számlák.

Érdekes tény az, hogy azok a cégek, akik így árut „kaptak vissza” többnyire a szabadlábon hagyott, ekkor még meg sem gyanúsított R. András tulajdonos, vezető érdekeltségébe, vagy baráti körébe tartoztak.

Az egyik Ármátrix üzlet árukészletéhez és készpénzéhez az üzletvezető lojális hozzáállása miatt a fenyegetések ellenére sem fértek hozzá az elkövetők, ezért rám helyeztek nyomást (ezt a folyamatban lévő büntetőügyek miatt nem részletezhetem) és általam aláírt papír alapján vihették el a készleteket kizárólag megőrzés, raktározás céljából.

Sajnálatosan az üzletvezetője nem a papír alapján, tételesen adta ki az árukészletet, hanem az üzlet kulcsait adta át és a pénztárban található cca. 800 000 forint készpénzt. Így az elkövetők a készpénzen felül az üzlet összes berendezését is elvihették, valamint cca.40 millió forint árukészletet.

Miután szabadlábra kerültem, én ezt írásban számon kértem, erre egy vádaskodó, zsaroló tartalmú válaszlevélben kaptam egy raktár betörésről szóló papírt, ami szerint 1500 Ft rongálási kár okozással ismeretlen tettesek 20 millió Forint értékű árukészletet vittek el és így tulajdonképpen minden rendben van.

A Bemutatoterem cégcsoport készlet eltűnésének másik helyszíne a Szigethalmon található logisztikai központ raktára volt. Ebbe a raktárba érkezett a szlovák cég árubeszállítása 2014 novemberétől és a teljes cégcsoport árubeérkezései 2015 január 6.-tól. Ők végezték a betárolást és a raktárak, üzletek közötti áru szállítását. A vidéki bizományos üzletekbe már korábban is ők szállítottak Szlovákiából érkezett termékeket.

Érthetetlen okból ez a logisztikai cég is elkerülhette a folyamatban lévő büntetőügyben a meggyanúsítását és elnyerhette a NAV-nál a lefoglalt készletek feletti zárgondnoki tisztséget.

Tanú elmondása alapján 2015 január 21.-én a NAV levonulása után az itt tárolt árukészletekből, még aznap este egy raklapon összefóliázták az összes kisméretű, de nagy értékű terméket (notebook, tablet, mobiltelefon…stb) és az másnapra már el is tűnt.


Valóban nem történt sikkasztás?

A 2015 január 21.-én reggel befutó szlovák kamiont visszafordították rajta cca. 19 millió forint értékű áruval, és ez azóta sem került elő, illetve a január 20.-án beérkező áruk egy részét (5 raklap) saját döntésük alapján visszaadták az azt beszállító cégnek. Ebből a raktárból a visszafordított kamionon lévő áru értékén felül nyilvántartásunk szerint cca. 65 millió forint nettó értékű áru „tűnt el”.

Összesen az elkövetési helyszíneken cca. 240 millió forint értékű készletnek és 15 millió forint készpénznek veszett nyoma.

A cégek annak ellenére, hogy a hatóságok szándéka és intézkedései szerinta mai napig üzemelhetnének, bért fizethetnének több mint 60 ember számára, - ezek miatt a bűncselekmények miatt az elkövetők tetteinek és az azt megengedő tulajdonos, vezető lépéseinek köszönhetően, - szabadlábra helyezésem idejére teljesen elvagyontalanodtak.

Az üzletek bérbeadói, szerződéseiket díj nemfizetés miatt felmondták, az üzletberendezések és a tárgyi eszközök eltűntek. Így sajnálatosan a szellemi tulajdonok is elértéktelenedtek, vásárlók sem kapták meg kifizetett termékeiket, munkatársak bérkifizetései maradtak el.

Az igazán bosszantó az, hogy a műszaki szakmából, rengeteg helyről kapom a visszajelzéseket, hogy ezeket az árukészleteket, nyíltan, árlistákat szétküldve árulták, a hatóságok figyelmét mégis elkerülhették.

Az eltűnt készleteket típusra, darabra nyilvántartjuk, és ezt bármikor a hatóságok rendelkezésére tudjuk bocsájtani. Nagyon örülnék, ha a megjelenő cikk hatására esetleg információk érkeznének, vásárlók jelentkeznének és segítséget kaphatnánk a felderítéshez.

Természetesen a leírtak mindegyikét az eljárás során jeleztem, feljelentést tettem, konkrétan megnevezve az elkövetőket és az orgazdákat. A feljelentésemhez fényképet mutattam be az árut pakoló teherautóról, az áruról és hangfelvételeket csatoltam, amelyen a háttér megállapodásokról és az életellenes cselekmények előkészítéséről esik szó. Sajnos mindez kevés volt, az illetékes hatóság ebben nem lát bűncselekményt, az eljárást megszüntették. Ez ellen panasszal éltem és bízom abban, hogy ez nem maradhat ennyiben.

Egy kerületi rendőrkapitányságon ugyan még zártörés kapcsán indult egy nyomozás és talán vizsgálni fogják a lopásokat is, de az eljáró nyomozó hölgy „51.-ik ügyként” kapta ezt a nyakába és a más ügyekben korábban sem eljáró társszervek hozzáállása és adatszolgáltatásai alapján ugyanaz a megszüntető határozat várható.

Így tűnt el több mint 250 millió forint, aminek egy része vásárlók tulajdona és kifizetetlen munkabér, a többit zárolni vagy megőrizni kellett volna, és nem kérdés, ha az ÁFA csalásban bűnösnek találnak,akkor az a magyar államot illeti.

Folytatjuk…

Javasoljuk a folytatás megjelenéséig elolvasni Miss János írásaként lapunkban korábban megjelent Mehemed meséket, igazi sírva nevetős történet tárulhat elénk. Itt, itt és itt.