h i r d e t é s

Arabok jönnek a József Nádor térre - nem Tiborcz miatt pusztultak a fák

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Arabok jönnek a József Nádor térre - nem Tiborcz miatt pusztultak a fák

2016. március 23. - 14:25
0 komment

A Válasz.hu értesülése szerint egy szaúdi olajmágnásnak adta el a volt Postabank-székházat az a cég, amely Tiborcz Istvánhoz köthető.

Egy hete a 444.hu robbantotta a hírt, hogy a Tiborcz Istvánhoz (Orbán Viktor veje) és egy török szupergazdaghoz köthető AMX Nador House Kft. megszerezte a Postabank volt székházát a József nádor téren – ahol egy mélygarázsépítés miatt az összes fát kivágták március elején. (Erre az egészre állítólag egy titokzatos luxushotel-beruházás miatt volt szükség.)

Aztán az Átlátszó.hu ma már azt írta: a Tiborcz–török csapat az egész projektet eladta egy jordán üzletembernek, bizonyos Ammar M. A. Abu Namousnak. Ő pedig egy szempillantás alatt átnevezte az AMX Nador nevű társaságot Pharaon-Kappa Befektetési és Tanácsadó Kft.-vé.

A Válasz.hu információi szerint azonban Ammar M. A. Abu Namous valójában csak egy közreműködő ügyvéd, aki a görög ábécé betűit felhasználva kezdett vállalatcsoport-alapításba Magyarországon. Van már Pharaon-Alfa, Pharaon-Beta, Pharaon-Delta, Pharaon-Gamma, Pharaon-Omega és Pharaon-Sigma nevű kft.-je is – ezek közül az Omega vette meg a Tiborcz-féle céget, amely a Kappa-névvel immár a hetedik a Pharaon-érdekeltségek sorában.

Forrás: Facebook / Nagy Krisztina
A letarolt József nádor tér (bekarikázva a volt Postabank-székház)

A kérdés már csak az: mit rejt a Pharaon szó a cégnevekben? A Válasz.hu úgy tudja: Ammar M. A. Abu Namous jordániai ügyvéd egy szaúdi olajmágnás, a nyitóképünkön Tiborcz István mellett szereplő Ghaith Pharaon családjának képviseletében „indult be” Magyarországon. A 76 éves Pharaon apja szaúdi nagykövetként működött Európában, ő pedig az 1970–80-as években a globális olajipar és a bankszektor egyik kulcsfigurájává nőtte ki magát – volt olyan időszak, amikor a második legnagyobb szaúdi befektetőként tartották számon az Egyesült Államokban. Aztán belekeveredett egy bankbotrányba, így „száműzték” Amerikából; jelenleg pakisztáni olajvállalatok és jordániai ingatlan-beruházások köthetők a nevéhez. Ghaith Pharaon elnökli például azt a Jordan Decapolis Properties nevű óriásvállalatot, melynek igazgatóságában ott ülZaid Naffa, Jordánia hazánkba delegált tiszteletbeli konzulja (az ő Béla király úti rezidenciájára van bejegyezve az összes friss Pharaon-cég), továbbá a már emlegetett jordán ügyvéd, Ammar M. A. Abu Namous is. Utóbbit a Bank of Jordan igazgatóságába is a Pharaon család delegálta, és ugyancsak ez az ügyvéd tűnt fel a seregélyesi Zichy-Hadik kastélyt megvásárló Pharaon-Alfa Kft. hivatalos vezetőjeként és tulajdonosaként – miközben a zártkörű vadászklubbá átalakítandó exkluzív épület bevallottan a Pharaon-féle Al-Rashad Holding portfoliójába tartozik.

A magyarországi Pharaon-cégek közül tehát az Alfa, az Omega és a Kappa már aktivizálta magát, sőt tavaly decemberben a Gamma „márkajelű” kft.-t is elkezdték használni. A társaság Prominence Food néven közös részvénytársaságot alapított a külügyi tárca alá tartozó Magyar Nemzeti Kereskedőházzal, vagyis Pharaonék a magyar állam partnereként az élelmiszer-nagykereskedelem területére is igyekeznek berobbanni. A Magyarország és a Pharaon család közötti bizniszek igazi motorja egyébként értesüléseink szerint nem Ammar M. A. Abu Namous, hanem az ügyvéd által jegyzett cégeknek otthon biztosító jordán tiszteletbeli konzul, a már emlegetett Zaid Naffa. Ő családilag mára szinte összeépült a magyar állammal: egyik testvére, Oszama Naffa jelenleg Magyarország nagykövete az Egyesült Arab Emírségekben, másik fivére, Tárik Naffa az ammani magyar kereskedőház vezetője, illetve hazánk tiszteletbeli konzulja Akabában, Jordánia egyetlen tengeri kikötővárosában.

 

valasz.hu