április 2021

Gyógynövényes készítményt javasol a kirgiz egészségügyi miniszter a Covid-19 ellen

2021. április 17. - 10:24

Kirgizisztán gyógynövényes készítményt fog alkalmazni a koronavírus okozta Covid-19 betegség kezelésére – jelentette be pénteken a kirgiz egészségügyi miniszter. Orvosszakértők szerint a szer potenciálisan halálos mérget tartalmaz.

Alimkadir Beisenalijev miniszter online sajtótájékoztatóján ivott is a latin nevén aconitum soongaricum nevű növény gyökeréből készült főzetből, ezzel bizonyítandó, hogy a szer biztonságos.


A fertőzöttek száma 139,7 millió, a halálos áldozatoké csaknem hárommillió a világon

2021. április 17. - 07:43

A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.


Oldalak