Az Interpol még mindig körözi a Kunmediátoros Marcsikát és még 59 magyart
Betöréses rablás, drogterjesztés, okirat-hamisítás, lopás és gyilkossági kísérlet miatt is keres magyarokat az Interpol - írja a Magyar Idők.
A listán még mindig szerepel Kisbandi és a Kun-Mediátoros Marcsika.
Összesen hatvan magyar állampolgárt keres valamilyen bűncselekmény miatt az Interpol. A nemzetközi bűnüldöző szervezet körözési listáján 13 magyar nő és 47 férfi szerepel. Két 21 éves férfi a legfiatalabb, ráadásul egyikük követte el a legsúlyosabb bűncselekményt: őt két rendbeli gyilkossági kísérlet miatt szeretnék megtalálni. A legidősebb keresett bűnöző egy 64 éves nő, akit csalás miatt vonnának eljárás alá.
A bűncselekmények egyébként meglehetősen változatosak. A már említett gyilkossági kísérleten és csaláson túl van, akit adócsalás, garázdaság, kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmény, lopás, rablás, emberrablás, fegyveres rablás vagy éppen biztosítási csalás miatt számoltatna el a hatóság. Szintén érdekes, hogy a nyilvánosan hozzáférhető adatok alapján a csalásokat főképp nők követik el, a garázdaság, a lopás és a rablás, vagyis az agresszívabb bűncselekmények viszont inkább a férfiakra jellemzők.
A lista nagyobb nevei között szerepel Dobrai Sándorné, vagy ahogyan a legtöbben ismerik: Kun-Mediátor Marcsika. Ő az a nő, aki Karcagon indított még 1999-ben egy piramisjátékot, amely végül tavaly bedőlt. Polt Péter legfőbb ügyész áprilisban a parlamentben egy kérdésre válaszolva mondta, hogy az asszony tízmilliárd forintot szedhetett be illegálisan. Dobrainé Karcagon összesen 794 embert és öt céget csapott be, majd eltűnt, ezért adták ki ellene a nemzetközi elfogatóparancsot. Hírhedt tagja a listának Lakatos András, azaz Kisbandi, akit az alvilág bankáraként ismerhetnek. Az ő esete azért is érdekes, mert ugyan szökésben volt, de tavaly Brazíliában elfogták, és azóta is ott ül börtönben.
A férfi ellen egy 2011-ben és 2012-ben történt visszaélés miatt adott ki nemzetközi és európai elfogatóparancsot a rendőrség. A gyanú szerint társaival egy nagy külföldi cégnél dolgozó kamionosokat béreltek fel, hogy a sofőrök a korábbi cégük nevében százmilliós értékű műszaki cikkeket vegyenek fel teherautóikra. A szállítmány azonban soha nem érkezett meg a megrendelőhöz. Azt egyelőre nem tudni, mikor kerülhet haza a csaló, mivel Lakatos ellen Brazíliában hamis útlevél használata miatt még eljárás folyik.
A körözési rendszeréből kétféle módon lehet kikerülni. Vagy a körözést elrendelő ország törli az addig keresett embert, vagy a szervezet főtitkársága dönt a körözés státusának megváltoztatásáról.