Az MSZP feljelentést tett mivel a Fidesz feketén aratta le a 2010-es plakátköltsgégek előnyeit
Az MSZP csalás miatt feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a 2010-es választás fideszes plakátköltése ügyében hétfőn a Legfőbb Ügyészség fővárosi székházában – írja az MTI. - közölte az mno.hu.
A tudósítás szerint Nyakó István, az ellenzéki párt sajtófőnöke az épület előtt tartott sajtótájékoztatón elmondta, a Fidesz 2010-ben több ezer plakátot helyezett ki feketén.
Mai áron egymilliárd, akkori áron 700-800 millió forintba kerültek a plakáthelyek
– tette hozzá, hangsúlyozva, hogy a kormánypárt mégis csak 90 millió forintról kapott számlát Simicska Lajostól, de ebből is csak 35 millió forintot vallott be.
A sajtófőnök szerint a kampányköltségek túllépése miatt a Fidesznek azért 120 millió forintot kellett volna befizetnie a költségvetésbe.
Nyakó István az állami hírügynökség tudósítása szerint azt mondta, a Fidesz 2010-es alapszabálya szerint a kampányköltésekről csak az Orbán Viktor által vezetett országos elnökség, az elszámolások jóváhagyásáról pedig a Kövér László által vezetett országos választmány dönthetett.
Vagyis a csalások két fő szervezője a mostani miniszterelnök és a házelnök, az ország két közjogi méltósága
– összegzett.
A sajtófőnök szerint Polt Péter legfőbb ügyész „sima pártkatona”, amíg tudja, hogy a kormányváltás után felelősségre vonás vár rá, nem tesz ebben az ügyben semmit.
Nyakó István közölte, a feljelentést azért teszik – holott tudják, hogy Polt Péter
ezt is el fogja tussolni” –, hogy a legfőbb ügyész „dokumentáltan elkövesse a hivatalos személy által elkövetett bűnpártolást.
Nem lehetett 2010-ben megfelelően átvizsgálni a pártok kampányköltéseit
– jelezte az Állami Számvevőszék.
Korábban megírtuk, a Jobbik plakátköltéseit kritizáló Fidesz hét esztendővel ezelőtt jóval nagyobb kedvezményt kapott a laptulajdonosunk, Simicska Lajos érdekeltségében álló Mahir Citypostertől, mint az általa kritizált ellenzéki párt.
A Fidesz csak harmadakkora ráfordítást jelentett le az Állami Számvevőszéknek (ÁSZ), mint amekkora összeg a plakátcéggel kötött, 2010. március–áprilisi időszak számláján valójában szerepel.
Az ellenőrzést végző ÁSZ számára is ismeretlenek maradtak az utcán és a médiában megjelent hirdetések finanszírozására vonatkozó információk, amennyiben azok nem jelennek meg a jelölőszervezet nyilvántartásában.