Azt tudja, hogy hányszor működött már hibátlanul ez a kerítés dolog?
Tizenkettő megoldás a nagyvilágból arra a problémára, amely hatására most a magyar kormány próbálkozik a Szerb határon.
Tegnap robbant a hír, Szijjártó Péter bejelentette, hogy a menekültáradat megfékezésére 4 méter magas kerítés épül Magyarország déli határán. A külügyminiszter szerdai sajtótájékoztatóján, Pintér Sándorra hivatkozva, Kovács Zoltán kormányszóvivővel az oldalán elmondta, hogy Magyarországot érinti legsúlyosabban ez a kihívás az EU-tagországok közül. Azonban ennek az információnak a forrása rejtély.
Berlini fal
1961 és 1989 között létezett határépítmény volt, amely kettéválasztotta Berlin keleti és nyugati felét. Végül téglánként hordták el.
Limes, Római Birodalom
A barbárok támadásait hivatott visszatartani, nem jött be.
A Fal
A hagyomány szerint Építő Brandon az Erdő Gyermekeinek segítségét is kérte a művelethez, akikkel együtt olyan varázslatot is beleszőttek a Falba, amely távol tartja a Mások gonosz hatalmát a délre elterülő területektől. Úgy néz ki, hogy nem fog bejönni.
World War Z, a jeruzsálemi fal
Azért építették, hogy megállítsa a zombikat, nem jött be.
A Kínai Nagy Fal
Nem jött be, nem állította meg a támadó mandzsukat.
Kaiju-fal, Pacific Rim
Azért épült, hogy megállítsa a Kaijukat, nem jött be.
Maginot-vonal, Franciaország
Célja az volt, hogy megállítsa a németeket a II. világháború elején. Párizst is megszállták, nem jött be.
Árpád-vonal Magyarország
Nem jött be, nem állította meg a Vörös Hadsereget.
T-Rex kerítés, Jurrasic Park
Még áramot is vezettek a kerítése, amelynek meg kellett volna állítania a T-Rex-et. Nem jött be.
Kerítés az USA-Mexikó határon
Az lenne ennek a falnak a feladata, hogy megállítsa az Egyesült Állaomkba tartó bevándorlókat, drogokat és minden illegálisat. A bevándorlók átjutnak, a drogot alagutakon vagy a levegőben csempészik. Nem jött be.
Címlapon a Vasfüggöny
A rendszer az 1980-as évek végére elavult, az esetek kétharmadában vadállatok vagy eső miatt riasztotta a határőröket. A felújítás százmilliós költséget jelentett volna, hiszen a rozsdamentes drótot – paradox módon – nyugatról kellett beszerezni. A határőrség ezért már 1987-ben javasolta a megszüntetését.
A bontást Rajkánál kezdték meg, mert ott az osztrákok és a közelben állomásozó orosz hadseregcsoport is jól látták, hogy mi történik. Május 2-án több tucat nyugati újságírónak jelentették be a helyszínen, hogy Magyarország elkezdi lebontani a határzárat. Június 27-én Horn Gyula magyar és Alois Mock osztrák külügyminiszter a kamerák előtt vágta át az egyik utolsó szakaszt, amiről már a New York Times is beszámolt.
Az augusztus 19-i páneurópai piknik volt az utolsó lépés a teljes határnyitás előtt, de mivel a több száz kelet-német állampolgár átszökésére sem érkezett semmilyen reakció a szovjet vezetéstől, szeptember 10-én a magyar kormány hivatalosan is megnyitotta a határt. (via wikipedia)
Kordon a Parlament körül
Nem jött be, Orbán Viktor lebontotta.
(via 444)
Posted by SEJT on 2015. június 17.