Bedarálnák a kötelező agrárkamarai tagságot
A 2018-as országgyűlési választás után, kormányra kerülve mind az MSZP, mind az LMP eltörölné a kötelező agrárkamarai tagságot - hangsúlyozta a két ellenzéki párt mezőgazdasági szakpolitikusa pénteken, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Fejér megyei igazgatósága előtt tartott közös sajtótájékoztatóján.
Gőgös Zoltán az MSZP és Sallai R. Benedek az LMP országgyűlési képviselője a pénteken zajló megyei agrárkamarai küldöttválasztás kapcsán azt mondta, a NAK megalakulása óta nem a kisgazdálkodók érdekeit képviseli, hanem a kormányt szolgálja a gazdákkal szemben.
Sallai R. Benedek kiemelte, hogy a NAK vezetőit semmi nem érdekli, mint saját céljaik és a
fideszes-magoszos nagybirtokrendszer és zöldbáró szervezet építése.
Szerinte a választási részvétel meg fogja mutatni a Fidesz létjogosultságát vidéken, valamint a párt vidékpolitikájának támogatottságát.
Hozzátette: ha az LMP részese lesz az új kormánynak, akkor a kötelező kamarai tagság eltörlésével, a "fideszes köldökzsinór elvágásával", továbbá elszámoltatásokkal kezdi majd munkáját.
Gőgös Zoltán megjegyezte, hogy a kamarára "ráült" a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz), amely mára teljesen hitelét vesztette, hiszen köztestületként a kormány szócsöve lett.
Nem ez lenne a dolguk, hanem a kormánnyal együttműködve valóban a gazdák érdekét képviselni
- tette hozzá.
A politikus az agrárkamarai választást teljesen felesleges dolognak nevezte. Azokban a megyékben, ahol pedig csak egy lista van, ott nem választás zajlik, csak a magoszos, fideszes vezetők megerősítése a jól fizető pozícióikban
- fogalmazott.
Pénteken választanak megyei küldötteket a Nemzeti Agrárgazdasági Kamaránál (NAK), a választásra jogosult 360 ezer kamarai tag a lakóhelye vagy a székhelye alapján kijelölt szavazási körzetközpontban adhatja le voksát reggel 6 és este 6 óra között a megyei küldöttjelöltek neveit tartalmazó zárt listára.
A 2017. július 15-i határidőig két érdekképviseleti szervezet, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ), illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) kezdeményezte nyilvántartásba vételét az Országos Kamarai Választási Bizottságnál.
A MAGOSZ 17 támogató szervezettel közösen mind a 19 megyében, a MOSZ pedig 9 megyében - Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében - adott le megyei kamarai küldöttgyűlési küldött-jelölt listákat.
(MTI)