Briliáns a National Geographic címlapja
Már most ikonikussá vált a National Geographic új címlapja, amelyen egy műanyagzacskó jéghegyként emelkedik ki a tengerből. - írja a bumm.sk.
Már most ikonikussá vált a National Geographic új címlapja, amelyen egy műanyagzacskó jéghegyként emelkedik ki a tengerből. A Planet or Plastic?(Bolygó vagy Műanyag?) címmel ellátott címlap azt sugallja, hogy az óceánok műanyagszennyezettsége csak a jéghegy csúcsát jelenti annak a problémának, amit az emberek által eldobált plasztikszemét okoz a Földön.
Már írtunk mi is arról, hogy hiába várunk a műanyagbontó csodaenzimekre, ha nem fogjuk vissza a műanyag-előállítást és nem fokozzuk az újrahasznosítást, akkor a bolygónk hamarabb belefullad a szemétbe, minthogy eltakaríttatnánk azt az enzimekkel vagy a műanyagevő férgekkel.
A környezetünkben felhalmozódó műanyag egy része ráadásul a szabad szemmel nem látható mikroplasztik, amely ugyancsak tönkreteszi az élővilágot. Az 5 milliméternél kisebb műanyagdarabokból a tudósok becslése szerint egy szemétszállító teherautónyi kerül a világ óceánjaiba – percenként.
Our latest @NatGeo cover is one for the ages#PlanetorPlastic pic.twitter.com/NssiHOtaYc
— Vaughn Wallace (@vaughnwallace) May 16, 2018
A lap fotóját egy mexikói fotográfus, Jorge Gamboa készítette, Iceberg Plásticocímű képével a Bolíviai Nemzetközi Plakátbiennálén első helyezést ért el társadalmi és politikai plakátok kategóriában. Az emberek rajongását és lelkesítő Twitter-bejegyzéseit elnézve úgy tűnik, hogy a National Geographic mostani címlapja legalább olyan legendás lesz, mint az 1985-ös afgán lányról készült borítója.
bumm.sk/hvg.hu