h i r d e t é s

Cameron fűt-fát megígér, hogy kormányon maradjon – így rúgnának egyet a kinti magyarokon

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Cameron fűt-fát megígér, hogy kormányon maradjon – így rúgnának egyet a kinti magyarokon

2015. április 14. - 14:56
0 komment

Közelednek a választások a szigetországban is, és a konzervatív miniszterelnök nagyon igyekszik megfelelni a közhangulatnak a bevándorlók vegzálásával.

Ha arra készült, hogy angliai magyar legyen, készüljön arra is, hogy szép nagy pénzt be kell fizetni mielőtt bármit is kezdene! - írja a privatbankar.hu

A jól hangzó választási ígéret

A jelenlegi brit kormány reformtervei szerint az Európai Unió társállamaiból érkező munkavállalók több mint kétszer annyi hozzájárulást fizetnek majd be a brit szociális ellátórendszer kasszájába, mielőtt hozzáférhetnek a jóléti juttatásokhoz, mint amennyit a jelenlegi szabályok alapján már érkezésük pillanatában igényelhetnek.

Cameron a The Sunday Timesnak adott interjújában arról is beszélt, hogyha a május 7-i parlamenti választások után a Konzervatív Párt kormányon marad, előírná, hogy a külföldi EU-munkavállalók csak négyévi folyamatos nagy-britanniai munkaviszony után juthassanak hozzá a brit jóléti ellátások teljes köréhez.

Minden nézőpont kérdése?

Ezt egyébként nem most lőtte el először, viszont az interjúban számításokat is ismertetett. Mint mondta, a mostani szabályok alapján ha egy külföldi EU-munkavállaló "összerakja" mindazokat a brit szociális juttatásokat, amelyeket már érkezése után igényelhet, évi tízezer font (4,1 millió forint) jövedelemhez juthat csak ebből a forrásból.

Ez elsőre lehet, hogy soknak tűnik, viszont ha már megnézzük azt, hogy az átlagos brit kereset 26 ezer font, máris kevésbé meghökkentő az adat.

A „megélhetési bevándorlás”

A Konzervatív Párt szigorítási terveinek bevezetése után azonban minden egyes EU-bevándorló átlagosan 22 ezer fontot fizet majd be adók és társadalombiztosítási hozzájárulás formájában a brit jóléti kasszába, mielőtt onnan juttatásokat igényelhetne - mondta a brit miniszterelnök.

Cameron szerint ez a terv visszatartó erővel hat majd a bevándorlásra, és elősegíti annak a régóta megfogalmazott kormányzati tervnek az elérését, hogy a nettó bevándorlás a jelenlegi évi több százezerről néhány tízezerre csökkenjen.

Az uniós tagsággal könnyű zsarolni

A brit miniszterelnök tervei szerint Nagy-Britanniában legkésőbb 2017-ben népszavazást tartanak az EU-tagságról, de addig a kormány újra akarja tárgyalni az EU-hoz fűződő viszonyrendszerét Brüsszellel.

A tervezett tárgyalások középpontjában London szándékai szerint az EU-társállamokból érkező munkavállalók bevándorlási szabályainak radikális szigorítása állna, és a brit választók e tárgyalások eredményei alapján dönthetnének arról, hogy az EU-n belül, vagy azon kívül akarják-e tudni hazájukat.

 

privatbankar.hu (Fotó: akashictimes.co.uk)