2014 ősze nehéz időszak volt az addig befolyásos kormányközeli üzletembernek, Heim Péternek. Több olyan – lehet, hogy csak furcsa egybeesésnek számító – ügynek is szereplője volt, amelyek hátrányosak voltak számára. - írja a direkt36.hu.
Homály fedi, ki kért kétmilliárd forintot az amerikai Bunge nevű cégtől azért, hogy elintézze az étolajáfa csökkentését. Az amerikai cég tanácsadója elárulta, a pénzt egy alapítványi számlára kellett volna fizetni. Az ügyészség szerint az ügyben a Századvég Gazdaságkutató Zrt. és vezetője nem érintett. A Századvégnek alapítványa is van. Nem tudni, ezt a szálat vizsgálták-e.
Lassan már hagyomány, hogy ősszel az amerikaiak felmossák a padlót a magyar kormánnyal. Az Egyesült Államok nagykövete szerdán keményen beolvasott Orbánéknak, és ekkor kiderült, hogy semmi nem változott a kitiltási botrány óta.
Folytatja a kormány a hiperláncok csuklóztatását, nagyon megdrágul a cigi egy új adó miatt, több hús lesz a parizerben, elnyelte a föld a legnagyobb adótartozónkat, aki egy kínai személy, az amerikai nagykövet keményen beolvasott Orbánéknak.
Ma egy éve, hogy a kormány legfelsőbb szintjéig, azaz Orbán Viktorig juthatott a hír: korrupció gyanúja miatt hat magyar közhivatalnokot kitiltottak az Egyesült Államokból. Noha a Fidesz-kabinet vélhetően már ennél is hamarabb tudomást szerzett a súlyos amerikai vádakról, azok kivizsgálása és az adóhatóság érintett vezetőinek tisztázása helyett az elmúlt egy évben először személyeskedésig fajuló diplomáciai csatározásba kezdett, majd pedig az ügy eltussolására fordította energiáját.
Amíg tart a menekültválság, az Egyesült Államok nem fogja nyíltan bírálni a magyar kormányt korrupciós ügyek, vagy a demokrácia állapota miatt, de ha egyszer véget ér, a kabinet ismét kellemetlen ügyekre számíthat – ez derült ki az amerikai követségen tartott egyik nem nyilvános rendezvényen.