A MÚOSZ elnöksége megdöbbenve értesült arról, hogy Magyarországon egy kémszoftver segítségével magyar újságírókat és közéleti személyiségeket figyeltek meg. Ha ez így történt, az elfogadhatatlan, felháborító, törvénysértő, azonnali nyilvános, teljeskörű tájékoztatás szükséges.
A legnagyobb újságíró szövetség honlapja* arról értesíti a tagságot és az érdeklődőket, hogy 2021. január 9-én a Magyar Újságírók Szövetségének (MÚOSZ) küldöttgyűlése kilenc órás vita után a tihanyi üdülő eladásáról döntött. Az ülés jegyzőkönyve bepillantást enged az ügy kulisszái mögé.
Az Európai Bizottság versenyjogért felelős biztosának, Margrethe Vestagernek címzett levélben arra hívják fel a figyelmet, hogy a magyar médiapluralitás aláásásáért több beadvány is eljutott már a bizottsághoz, ám egyik ügyben sem történt előrelépés – adta hírül az International Press Institute (IPI) nyomán Facebook-oldalán Jávor Benedek.
Az önkormányzati választás előtti napokon lejár a médiarendszer jogszerű működését és a közmédia közszolgálati feladatainak ellátását ellenőrző testületek megbízatása, a magyar médiarendszer törvényes felügyelet nélkül marad. A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) szerint az Európában és Magyarországon is példátlan helyzet a választások tisztaságát veszélyezteti.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége szerint a közmédia működését nem az ellenzéki képviselők jelenléte veszélyezteti: a kormánykritikus társadalmi kezdeményezéseket elhallgató, azokról a nyilvánosságot nem tájékoztató köztévé maga a működési rendellenesség.
Aggodalommal figyelik a Hír TV-nél zajló kormányzati hatalomátvételt, és az amiatt bekövetkező sorozatos elbocsátásokat, írja közleményében a Magyar Újságírók Országos Szövetsége. - adta hírül a 444.hu.
Az újságírói munkavégzés korlátozásának haladéktalan felszámolására szólítja fel Kövér László parlamenti házelnököt a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ), miután a napokban kiderült, hogy a házelnök döntése alapján már több mint 60 embert tiltottak ki a Parlamentből. - írja a 24.hu.
A médiában dolgozók a pozitív változások kezdeményezői, hiszen ezek a folyamatok Magyarországon rendre úgy indultak el, hogy “az újságírók mindig egy kicsivel több szabadságot akartak maguknak” – hangsúlyozta a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) és a Sajtószakszervezet kedden megrendezett sajtónapi ünnepségén a MÚOSZ februárban megválasztott elnöke.