Ez az akció sokkal több, mint egy orosz propagandista likvidálása – ez érezhető ki a Kreml-párti nyilatkozatokból és a hatalommal kritikus, külföldre kényszerített újságírók kommentárjaiból is azután, hogy Szentpéterváron robbanás végzett egy kávézóban Makszim Fomin orosz háborús tudósító-propagandistával.
A közösségi médiába kerültek fel a felvételek arról, hogy kigyulladt az egyik legnagyobb, Szentpéterváron található orosz Kirov (vagy Kirovszky) Zavod gyár. A gyárból feltörő füst színe alapján erősen mérgező anyagok terjedhetnek a környéken.
A politikai pályakezdő Putyin nemcsak a KGB, de a helyi maffia támogatására is számíthatott, sőt az ő segítségükkel tudta átvenni az irányítást Oroszország második legnagyobb városában. Anatolij Szobcsak volt a polgármester, de az erős ember a külvilág számára ismeretlen Vlagyimir Putyin.
Két befolyásos kormánypárti képviselő nyújtott be erről törvényjavaslatot Moszkvában. Donyeck és Luganszk orosz többségű ukrán tartomány 2014-ben jelentette be elszakadását a kijevi kormánytól. Moszkva kezdettől fogva támogatja őket, de formálisan elismerte, hogy továbbra is Ukrajna részei.
A Szentpéterváron épülő 462 méteresre tervezett felhőkarcolóból, a Lakhta Centerből videózták le a teljes körszivárványt, amit ritkán kapnak lencsevégre, általában repülőgépekből látszik csak.
Megpróbált néhány Oroszországot kritizáló mondatot kicsikarni Szijjártó Péterből az angol nyelvű orosz állami RT, a múlt heti interjújában, de a szentpétervári gazdasági fórumon járt külügyi és külgazdasági miniszter nem hagyta magát. - írja a index.hu.
A szentpétervári metrórobbantás azt bizonyítja, hogy a terrorhelyzet nem javul, a Független Államok Közösségének (FÁK) összes tagja terrortámadások potenciális célpontja – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán Moszkvában, ahol a FÁK-országok biztonsági szerveinek vezetőivel találkozott. - írja a magyaridok.hu.